Faydalı Bilgiler Psikoloji

Genç Erkeklerde Cinsel Haz

Aslında erkeklere ve cinsel hayatlarına baktığımız zaman: ilk bakışta belki erkeklerin üzerinde ki tabu sayısı kadınların üzerinde ki tabu sayısından biraz daha az diyebiliriz. Gerçekten öyle mi? Buyrun bunu konuşalım

Genelde erkekler bu konuda kendilerini daha iyi ifade edebiliyorlar gibi görünse de aslında bu da kendi içerisinde farklı tabular oluşturabiliyor. Bizde tam da bu nedenden dolayı erklerde cinsel haz olayını ele almak istedik.

Bu yazımızda

• Erkeklerle ilgili mastürbasyondan,
• Erkeklerin sevmediği kadınlarla beraber olmasından,
• Ten uyumundan,
• Erkekler cinselliği en üst düzeyde, en doruklar da yaşıyor mu?
• Yoksa bunun tam tersi mi oluyor bununla ilgili yazmak istedik.

Erkelerde mastürbasyon

Erkeklerde mastürbasyon konusunda çok büyük tabular bulunmaz. Yani erkekler mastürbasyonu çok daha doğal bir denge içerisinde istedikleri gibi yaşayabiliyorlar. Bazı erkekler bunu gerçekten tercih ederken bazıları tercih etmeyebiliyorlar. Ama bize öğretilen şu ki kendi kendimize mastürbasyon yapmamam gerekiyor, bu kötü bir şey ama her gün aynı şeyi tekrardan tekrardan yaşamaya devam ediyor. Peki sonra ne oluyor biliyor musunuz? Eğer bir insan kendisine ben bunu yapacağım ya da yapmayacağım diyorsa ve daha sonra kendisine vermiş olduğu bir sözü tutmuyorsa; en temel de bu zaten kişinin kendisine saygısında yıpratmasına neden oluyor. Daha sonra kişinin özgüveni de yıpranıyor. Bütün bunların sonucunda da erkeklerde sertleşme sorunları veya p*o*r*n*o bağımlığı gibi farklı farklı durumlara neden olabiliyor. Bu yüzden kişinin kendi vücudunu tanıması çok önemli, sen eğer erkek olarak kendi vücudunu tanımazsan ileride yaşayacağın cinsellikler de sorunlar yaşarsın.

Erkelerin sevmediği kadınlarla beraber olması, ten uyumu, Erkekler cinselliği en üst düzeyde, en doruklar da yaşıyor mu?

Çevrenizde ki erkekler; hadi oğlum yaparsın sen, edersin, boşver bir şey hissetmeden şu kadınla beraber ol, tecrübe kazanırsın, hep böyle olacak zaten diyorsa asla onları dinlemek zorunda değilsin sakın bu hataya düşme. Hissetmediğin, çekici bulmadığın bir kişiyle asla beraber olmak zorunda değilsin. Ne olur biliyor musun? Eğer gerçekten hissetmeden, bir kadını çekici bulmadan pat diye cinsel ilişkiye girmeye çalışıyorsan; zaten o insanla cinselliği de doğru düzgün yaşayamazsın. Önüne gelen her kişiyle bu cinselliği yaşaman gerekmiyor. Erkek olmak demek herkese karşı cinsel arzu hissetmek demek değildir. Cinsellik ve seks dediğimiz şey sadece fiziksel olarak yaşanan bir şey değil. Bunun hem ruhsal, hem bedensel hem de zihinsel pek çok aşaması var. Dolayısıyla bunu bir bütün olarak düşünmen lazım. Bu yazımızla belki bugünden itibaren bir partnerinle veya eşinle cinsellik yaşamak istiyorsan sadece sonuca odaklanmak yerine: çok daha fazla şey hissetmeye odaklanabilirsin. Kendini düşündüğün kadar karşındakini de tatmin etmeye odaklanabilirsin. Kesinlikle ben erkeğim tabi sadece kendimi düşüneceğim diye odaklanma o eski bir zihniyettir kurtul ondan. Partenirini ne kadar mutlu edersen sende o kadar mutlu olursun buna ten uyumu diyelim.

Bütün bu yazdıklarımızı bütüncül olarak düşünürsen, sadece fiziksele odaklanmazsan çok daha büyük bir haz yaşar ve yaşatırsın. Sadece orgazm yaşayanlar erkekler değil, kadınlar da orgazm yaşarlar. Lütfen sadece kendine odaklanmak yerine, yanında ki eşine, kadınına veya partnerine de odaklanıp onun da cinsel açıdan tatminiyetine odaklanırsan senin aldığın haz da artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir