Moda

Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri

Balık Kesim Gelinlikler

2017 yılının en gösterişli gelinlik modelleri balık modeller. Tıpkı yandaki görselde olduğu gibi. Modelin en göz alıcı kısmı rengi. Kar beyazı balık model gelinlik dizlere kadar dar olarak tasarlanmış.

Mükemmel gelinliğin üst kısmı komple işlemeli. Tamamen el emeği olduğu her halinden belli olan gelinlik son derece elegan bir model. Modelin büstiyer kısmındaki askılarda da hoş detaylar mevcut. Kalp kesim olan göğüs kısmı balık kesim gelinliğe çok yakışmış.

Gelinlik Modelleri

Balık Kesim Gelinliğin Etek Modeli

Gelinliğin etek modeli olması gerektiği gibi kabarık. Dizlere kadar dar olan eteğin dizden aşağıya doğru açılan tüllü eteğin altında bir kat kar beyazı saten kullanılmış. Diz kısmında açılan eteğe üstteki detayların bir kısmı uygulanmış. Ayrıca gelinliğin arkasına iliştirilen kar beyazı kabarık tüller kadına bir savaşçı havası vermiş. Gelinlik üzerinde daha fazla detaya gerek görülmeden tüm ayrıntılar burada son bulmuş. Olması gerektiği gibi durması gereken yerde durmuş.

Balık Kesim Gelinliğin Saç Modeli ve duvağı

Balık kesim gelinliğin saç modeli tam tepeden dağınık veya sımsıkı toplu bir topuz olmalı. İkisinin ortası görüntüyü bozacaktır. Topuzun altına iliştirilen duvak yerlere kadar uzanmış.


Duvak ucunda uygulanmış Fransız danteli ayrı bir zarafet sembolü olmuş. 2017 yılının gelinlik renk modasına uyularak balık kesim gelinlik kar beyazı tercih edilmiş. Etek uçlarının boş bırakılması hafif mistik bir hava oluşturmuş.

 

A Kesim Gelinlik Modelleri

Gelinlik etek kesimleri seçiminde gelin adaylarının en çok tercih ettiği modellerden biri de A kesim gelinliktir. A kesim gelinlik gelin adayının üst bölgesini saran, belden aşağısı A şeklinde bollaşan gelinlik modelidir.

A kesimi gelinliğin kullanımı oldukça rahat olmakla birlikte her vücut tipine uygun bir gelinliktir. Kamuflaj açısından en başarılısı A kesim gelinliklerdir. Kısa boylu gelinler için bir kurtarıcı niteliğindedir, etek kesiminden dolayı gelin adayının bacak boyu daha uzun gözükür. Bu nedenle birçok gelin adayı tarafından oldukça fazla rağbet görür.

 

 

Minyon ve Kısa Boylu Bayanların Gelinlik Tercihi

A kesim gelinlik her tip vücut tipine uygun olmakla birlikte özellikle minyon ve kısa boylu gelin adayları için oldukça yerinde bir seçim olacaktır. Kalçaları geniş ve kalın bele sahip olan gelin adayları içinde bir cankurtaran görevi görmektedir. A kesim gelinlik modeli göğüs ve basenlerin birbiriyle orantılı bir şekilde görünmesini sağlar. Elma vücut tipine sahip olan gelinler A kesim gelinlikte korse kullanarak oldukça kusursuz bir görünüme sahip olabilirler.

A Kesim Gelinlik Kalıpları

A kesim gelinliklerin birçok modeli mevcuttur. A kesim askılı gelinlikler, A kesim kuyruklu gelinlikler, A kesim sırt dekolteli gelinlikler, A kesim truvakar ve uzun kollu gelinlikler.

A kesim gelinliklerde her türlü kumaş kullanılabilir. Gelin adayları istedikleri kumaşta gelinliklerini diktirebilirler. A kesim gelinlik tercih edecek gelin adaylarının doğru tercih edeceği doğru gelinlik yakası, straplez, kayık yaka ve V yaka seçenekleridir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu