Faydalı Bilgiler

Gelin Olurken Önemli Şeyler

Gelin Olurken Önemli Şeyler

Gelin olmak eşi benzeri bulunmaz bir duygudur. Bayanlar hayatları boyunca bu günün hayalini kurmakta ve düğün gününün en iyi şekilde geçmesi için çaba göstermektedir. Gelin olurken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmaktadır.

Gelinlere verilen bu tavsiyeler sayesinde düğünün daha güzel ve istenilen şekilde geçmesine yardımcı olunmaktadır. Bu mutlu gününüzü ölümsüz kılmak için hatırlamak istemeyeceğiniz anılar yerine güzel anılarla düğünden ayrılmanız çok önemlidir.

Gelin Olurken Önemli Şeyler

Gelinler Kuaförde Neler Yapmalıdır?

Gelinler için düğün günü kuaför macerası çok önemlidir. O gün düğünün en güzel ve göz alıcı kişisi olmak isterler. Bu sebeple haftalar öncesinden seçilen kuaför ve saç, makyaj provaları gelinin düğün günü en güzel olması için yapılan çalışmalardır.

Düğün günü gelinler kuaföre giderken gömlek giymelidir. Bu durum gelinlerin karşı karşıya kaldığı önemli problemlerdendir. Birçok gelin t-shirt giyme hatasına düşebilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki gelinlerin saçlarını yaptırdıktan sonra t-shirt giyme çabası saç ve makyajın bozulmasına neden olabilmektedir.

Gelinlik Nasıl Giyilmelidir?

Gelinler tek başlarına gelinliklerini giyeceklerse başına bir yastık kılıfı veya etek astarı geçirebilirler. Yastık kılıfı veya astar gelinlerin saç ve makyajının bozulmadan kolayca gelinliklerinin kafasından geçmesine yardımcı olmaktadır.

Ayakkabılardaki Etiketleri Çıkarın

Gelin olmanın heyecanıyla bazı detaylar gözden kaçabilmektedir. Ancak kaçan detaylar sonra komik görünmenize neden olabilir.

Gelin olurken ayakkabınızın altındaki etiketi mutlaka çıkarmanız gerekmektedir. Dans ederken veya merdivenlerden inerken bu etiketin görünmesi hoş olmayan bir görüntüye neden olacaktır.

Gelinliklerdeki Dantellere Dikkat Edin

Gelinliğinizi dantelli olarak tercih edenlerdenseniz düğün günü gelinliğinize çok dikkat etmelisiniz. Sizin gelinliği giymenize yardım eden akraba veya arkadaşlarınızın yüzüğü, saati veya bileziği dantele takılabilir ve gelinliğe zarar verebilir.

Gelinliğinizde istemediğiniz sonuçların ortaya çıkmasını engellemek için tüm bu detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Dans Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk dans gelinler için çok önemli bir yere sahiptir. Pek çok gelin ilk danslarının güzel bir şekilde gerçekleşebilmesi için dans dersleri almaktadır.

Ancak düğün gününün heyecanıyla ilk dans için öğrenmiş olduğunuz koreografileri unutmuş olabilirsiniz. Burada kendinizi eşinizin kollarına bırakmalı ve içinizden geldiği gibi dans etmelisiniz.

Dudaklara Dikkat Edilmelidir

Gelin makyajı düğün gününün en zorlu ve en dikkat edilmesi gereken unsurları arasında yer almaktadır.

Gelin makyajı yapıldıktan sonra dudaklara ruj uygulaması sürekli yenilenmelidir. Ruj çok çabuk çıkabildiği için gelin çantanızın içerisinde ruj mutlaka olmalıdır.

Saçlar Kontrol Altında Olmalıdır

Gelin saçı olarak dağınık topuz veya açık saç modeli seçen gelinler için ikinci bir müdahale gerekebilir. Bu sebeple gelinler düğün boyunca kuaförlerini yanlarından ayırmamalı ve bozulan saçları için tekrar bir toparlama istemelidir.

Ayaklara İyi Davranılmalıdır

Gelinler düğün günü çok yorulmaktadır. Bütün gün ayakta olan gelinlerin rahat edebilmesi için düz taban yedek bir gelin ayakkabısı bulundurması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu