Kadın

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı vajina girişinden 2 cm kadar içeride olan bir yapıdır. Genellikle ilk cinsel birleşme sırasında yırtılarak birkaç damla kanamaya neden olur. Bu kanama ilk gece kanaması olarak da adlandırılır. Bazı durumlarda kızlık zarı esnek ya da doğuştan olmayabilmektedir. Kızlık zarı yeni yırtılmış ise geçici kızlık zarı dikimi operasyonu ile kızlık zarınızı diktirebilirsiniz. Bu işlem sonucundaki amaç ilk birleşmede kızlık zarı kanamasının gerçekleşmesidir. Kızlık zarının aslında tam ortasında ufak bir delik vardır. Bu delik regl dönemlerindeki kanamanın zardan kolaylıkla geçerek çıkmasını sağlamaktadır. Lakin bu delik cinsel birleşmeyi kanama olmayacak şekilde gerçekleştiren bir delik de değildir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Kadın

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarınız yakın bir zaman içerisinde yırtıldıysa geçici kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu soru da geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılmaktadır sorusudur. Kızlık zarı sadece ve sadece yakın zamanda bir cinsel birleşme yaşanacak ise geçici olarak dikilebilir. Evlenmeden 1-2 gün önce yapılan bu işlem doktorun dediklerine uyduğunuz sürece ilk birleşme sırasında kesinlikle kanamaya neden olacaktır. Geçici kızlık zarı dikimi yırtılan kızlık zarının iki parçasının birbirine dikilmesi ile yapılmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Süre Dayanır?

Geçici kızlık zarı dikimi ne kadar dayanır sorusu da çok merak edilenler arasındadır. Geçici bir dikim yaptırdıysanız bu sadece 1 hafta dayanacaktır. Çok daha uyun sürelere ihtiyacınız var ise kesinlikle kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmalısınız.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Geçici kızlık zarı dikimi yaptıranları eşleri ya da bir başkası kesinlikle anlayamaz. Bu dikim sadece ve sadece bir kadın doğum doktorunun yaptığı muayene ile anlaşılabilmektedir. Bu durumun dışında diğer muayenelerde ve ultrason, film ya da MR çekimlerinde kızlık zarı dikimi kesinlikle anlaşılamamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Geçici kızlık zarı dikimi operasyonu hazırlıklar falan da dahil olmak üzere yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. Bu sürenin 10-15 dakika gibi bir kısmında kızlık zarı dikilmektedir. Doktorun ve sizin isteğinize göre operasyon lokal ya da genel anestezi ile yapılmaktadır. Lokal anestezide vajina bölgesi önce bir krem ile ardından da küçük bir iğne ile uyuşturulur. Bu sırada kişi uyanık olur lakin herhangi bir acı hissetmez. Genel anestezi durumunda ise kişiye damarından ilaç verilir ve kişi tamamen uyutulur. Bu şekilde de hiçbir acı hissedilmemektedir.

Kızlık Zarı Dikimini Kimler Yapar?

Eğer geçici ya da kalıcı olarak kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorsanız bunu sadece kadın doğum uzmanı doktorlara ve plastik cerrahlara yaptırmalısınız. Bu konunun uzmanı olan bu kişiler ister klinik ya da muayenehane ortamında isterlerse de hastane ortamında bu operasyonu yapabilmektedirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu