Güzellik

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı biz kadınlar için son derece önemlidir. Katılacağımız davette, düğünde, nişanda, kokteylde ya da baloda en güzel biz görünmeli, makyajımız ile göz doldurmalıyız. Genellikle koyu renkleri tercih ettiğimiz gece makyajında, gündüz yaptığımız makyaja göre daha baskın ve çarpıcı renkler kullanırız.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj denilince ilk akla gelen göz makyajıdır. Cesur bir şekilde göz hatlarınızı ve göz renginizi ön plana çıkarabilir, makyajınızı kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Dumanlı göz makyajı yapabilir, doğal görünümlü takma kirpikler ile çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. Abartı makyaj yapmak istemiyorsanız takma kirpik ile sadece eyeliner tercih edebilirsiniz. Ancak daha çarpıcı bir göz makyajı istiyorsanız, takma kirpikleriniz ile birlikte belirgin göz makyajını yapabilirsiniz.


Yaz mevsimi için makyajınız hem cıvıl cıvıl hem de gösterişli olsun istiyorsanız far ya da neon tonlarda eyeliner kullanarak fark yaratabilirsiniz.

Gece Makyajının Yapımı

Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzünüzü temizleyin. Çünkü kirli bir ciltte, makyaj etkisini gösteremeyecektir. Temizlediğiniz yüzünüze nemlendirici sürün. Daha sonra cilt tonunuza uygun fondöteni, fırça yardımı ile nazikçe yüzünüze ve aşağı boyun kısmına uygulayın. Kapatıcı kullanırken göz altına, burun üstüne, burun kenarlarına ve dudak kenarlarına fırça ile sürün. Bu işlemden sonra yüzünüze pudra sürerek, fondötenin kalıcı olmasını sağlayın. Sıra göz makyajında! Bilindiği üzere göz makyajı neredeyse makyajın tamamını oluşturuyor. Göz kapağına açık bir renk far sürüp, göz kapağının katlandığı çizgiye de koyu renkteki farı fırça yardımıyla sürün. Eyelinerı ise ortadan başlayarak sürün ve daha etkili bir bakış için kuyruğu biraz daha uzun tutun. Ardından takma kirpiklerinize rimel sürün ve takın. Yalnız doğal görünümlü kirpik olmasına dikkat edin. Tercih ettiğiniz allığınızı ve kıyafetinize uygun rujunuzu sürerek makyajınızı tamamlayın.

Dilerseniz göz pınarlarınıza ve kaş altınıza aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Göz pınarlarına uygulayacağınız aydınlatıcı sizi daha etkileyici bakışlara kavuşturacaktır. Makyajınızın daha uzun süre kalmasını istiyorsanız, makyaj dondurucu sprey kullanarak makyajınızı sabitleyin. Makyajınız işte bu kadar. Gecenin en göz dolduran kadını olmaya hazır mısınız?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu