Sağlık

Gebelik Döneminde Artan Çatlak ve Selülitleri Giderme Yöntemleri

Gebelik Döneminde Artan Çatlak ve Selülitleri Giderme Yöntemleri

Gebelik Döneminde Artan Çatlak ve Selülitleri Giderme Yöntemleri

 

Vücutta oluşan çatlakların kötü görünümünü azaltmak için bitkisel yöntemlerden faydalanmak gerekmektedir. Bitkisel malzemeler yardımıyla tamamen doğal olarak hazırlanan karışımlarla evde kolayca bulunabilecek malzemelerle çatlak giderme yöntemleri başarılı olmaktadır. Düzenli kullanımlarda faydalı sonuçlar veren doğal çatlak tedavi yöntemleri de mevcuttur. Vücuttaki çatlaklar nasıl geçer araştırılmalıdır. Aloe vera kullanılarak çatlak tedavisi yapmak için jeller, yarım su bardağı zeytinyağı, E ve A vitaminleri kullanılması gerekmektedir.

 

Vücudunuzdaki Çatlakları Gideren Etkili Karışımlar

 

Vitaminlerin, zeytinyağı, jeller gibi malzemelerin tümünün bir araya gelerek karıştırılması ve elde edilmiş olan karışımı çatlak bulunan bölgelere sürmek etkili tedavi sağlamaktadır. Karışımın ciltte bir süre beklendikten sonra yıkanması da sağlıklı olacaktır. Hamilelik döneminde sıklıkla meydana gelen çatlakları gidermek için beslenmeye dikkat edilmeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Bacaktaki çatlaklar nasıl geçer konusunda yardımlar alınabilir. Günlük su ihtiyacını karşılamak amacıyla en az 2 litre, ortalama 8 bardak su içilmesi gerekmektedir. Zayıflamaya çalışılıyorsa ani kilo kaybı yaşamamak için dikkatli olmak gerekmektedir.

 

 

Beslenmenin Çatlak ve Selülit Üretimine Etkileri

 

Ani kilo kayıpları sağlık için de çok tehlike oluşturmaktadır. Gebelik döneminden sonra bebek emzirildiği için haftada yarım kilo ortalama ile zayıflama yolunu tercih etmektedir. Duş sonrasında çatlak ve selülitleri gidermek için vücudu nemlendiren kaliteli nemlendirici kremler kullanılması gerekmektedir. Vücut çatlakları için kremler oldukça etkilidir. Cildi nemlendirecek olan kremler çatlama ve kuruma gibi istenmeyen durumların oluşmasında da engelleyici etkiye sahip durumdadır. Çatlakların bulunduğu bölgeyi ise duş esnasında keselemek faydalı olmaktadır. Çatlakların olduğu bölgeleri çalıştıracak spor faaliyetlerinin yapılması da önemli olmaktadır.

 

Spor Yapılması Hem Kilolarınızı Hem Çatlaklarınızı Yok Etmekte

 

Gebelik sonrasında hem kilo vermek hem de çatlak ve selülitlerden korunmak için günde yarım saat spor yapılması önerilir. Yarım saatlik yürüyüşler çok önemlidir. Çatlakların bulunduğu bölgeye duşa girmeden önce zeytinyağı ile masajlar yapılması da gerekebilmektedir. Hareketsiz yaşam tarzı çatlakların oluşması için yeterli koşulları sağlamaktadır. Çatlaklar nasıl geçer bitkisel çözümleri araştırılarak yapılmalıdır. Masa başı bir işte çalışılıyorsa çatlak oluşmaması için gün içinde hareket ve spor yapılması gerekir. Çatlaklar beyaz ve kırmızı renkte ortaya çıkabilir. Karın, kalça ve bacak bölgesinde çatlaklara sık sık rastlanmaktadır.

 

Hamilelik Döneminde Oluşan Çatlak ve Selülitler

 

Hamilelik döneminin ardından karın bölgesinde çatlaklar da sıklıkla görülmektedir. Duşa girmeden önce limon, kahve karışımı duş öncesinde çatlak bulunan bölgelere iyice yedirildiğinde duş sırasında keselenme işleminden sonra çatlak bölgeler yumuşayacaktır. Kafein hücre yenilenmesini sağlayacaktır. Limon ise deriyi yumuşatıcı etkiye sahiptir. Kan akış hızını artıran uygulamalar çatlak giderilmesinde etkili olacaktır. Vücuttaki çatlaklar için bitkisel çözümler oldukça genişlidir. Çatlaklarla mücadele için A ve E vitamini kapsüllerinden faydalanmak mümkündür. Evde hazırlanan yumurta ve esmer şeker karışımından oluşan maskeler selülit ve çatlaklarda çok etkilidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu