Faydalı Bilgiler

Fotoğraflarda güzel, fotojenik görünmek için 9 tüyo…

Fotoğraflarda güzel, fotojenik görünmek için 9 tüyo…, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Fotoğraflarda güzel, fotojenik görünmek için 9 tüyo… ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Fotoğraflarda güzel, fotojenik görünmek için 9 tüyo… ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Fotoğraflarda güzel, fotojenik görünmek için 9 tüyo…

Çirkin insan yoktur, fotoğraf çekerken poz vermeyi bilmeyen mevcuttur… Boydan da çekilsem selfie de çekilsem çirkin çıkıyorum diyorsanız, olabileceken fotoğraf açınız ve pozunuz yanlıştır. Çoğu kişi, kamera lensine güzel bir bakış attığında fotoğrafta güzel çıkacağını düşünür. Lakin bu durum böyle bilindiği gibi değil. Fotoğraflarda güzel çıkmamanın iki nedeni var. Birincisi poz açısını bilmemek ikincisi ise doğallıktan uzak anlamsız pozlar vermek…

Fotojenik Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Sosyal medya aracında gördüğümüz o muhteşem pozların arkasında birinin iyi poz vermeyi bilmesi yatıyor diyebiliriz. Fotoğraflarda fotojenik görünmeyi sağlayacak bazı ufak tüyoları siz değerli okurlarımız için içeriğimizin devamında açıkladık… Unutmayın, fotoğraflarınızda çirkin çıkmanızın en büyük nedeni iyi açıyı ve duruşu bilmemenizden kaynaklanıyor. Bunlara ek olarak doğal olun ve içten bir biçimde kamera lensine gülümseyin. Enerjinizin fotoğrafa yansıdığını ve fotoğrafınızın çok daha güzel çıktığını göreceksiniz.

Hangi Profilden İyi Gözüktüğünüzü Bulun

Yüzlerimiz simetrik olmadığı için hepimizin muhakkak iyi gördüğü bir profili mevcuttur. Kimimiz sağ profilden kimimiz ise sol profilden daha iyi görünürüz. Hangi tarafınızın iyi gördüğünü bulmak için ise öncesinde ayna karşısına geçip birkaç poz denemesi uygulayabilirsiniz. Daha sonra kamera karşısına geçerek hafif yan dönüp iyi görünen yanınızı kameraya çevirin. Aynı zamanda fotoğraf çekilirken başınızı hafif yana eğerek daha içten ve doğal bir poz çekilebilirsiniz.

Bakışlarınızı Ön Plana Çıkarın

Fotoğraf çekilirken bakışlarınızı kamera lensinin bir tık üzerine odaklayın. Direkt olarak kamera lensine bakmayın. Aynı zamanda kafanızı da hafifçe öne çıkarın ve çenenizi aşağı inidir. Bu poz bakışlarınızı ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır.

Selfie Çekilirken Doğru Açıyı Yakalayın

En yaygın fotoğraf çekilme stili selfie diyebiliriz. Selfie çekilirken kötü çıkıyorum, nasıl fotojenik çıkabilirim diyorsanız muhakkak duruş açıcınızda ve verdiğiniz poz da bir sıkıntı mevcuttur. Selfie çekilirken başınızı çok az olacak biçimde öne doğru eğmeli ve iyi görünen tarafınızı (sağ-sol profiliniz) hafif yan çevirmelisiniz. En son selife çekilirken ön kameranın lensine bakın, ekrana değil…

Boydan Fotoğraf Çekilirken Pozunuzu İyi Ayarlayın

Tam boy fotoğraf çekilirken amacınız kendinizin ön planda olup fiziğinizin düzgün çıkması ise şuna dikkat edin; Fotoğrafı çeken kişi bel hizasının altından çekmeli. Bunun yanında sizin boyunuz olduğundan çok daha uzun ve fiziğiniz daha estetik gözükecektir. Poz verirken önde kalan bacağınızı bir adım önde tutmanız da bacak boyunuzun uzun gözükmesini sağlar.

Doğal Yürüyüş Pozu

Havalı ve fotojenik fotoğraf çekilmenin bir diğer adımı; haberiniz yokmuş gibi yürürken fotoğraf pozu diyebiliriz. Bu pozu çekerken ağır çekimde yürüyormuş gibi yapın ve bunun yanı sıra adımlarınızı büyük atın. Bunu yaparken de yüz ifadenizi doğal tutmaya çalışın.

Yan Profil Pozu

Fotoğraf çekilirken ister sağ ister sol profilinizden yan bir biçimde poz verin. Yan profilden poz verirken ise; arkada kalan kolunuzu gizlemeyin. Kolunuzun gözükmemesi fotoğrafı eksik kılar. Arkada kalan kolunuzun gözükmesini sağlayarak daha fotojenik bir poz elde edebilirsiniz.

Ayna Pozu

Ayna karşısında fotoğraf çekilirken önemle üstünde durulması gereken husus; telefonunuzla yüzünüzü kapatmayın. Bunun yerine telefonunuzu kendi hizanızın biraz daha yukarısında tutun. Bu poz aracılığıyla fotoğafta daha fotojenik görüneceksiniz.

Çeneniz Karşıya Baksın

Fotoğrafınızın fotojenik görünmesini istiyorsanız; fotoğraf çekilirken başınızı eğmeyin. Başınızı eğdiğiniz taktirde fotoğraflarda yorgun çıkmazsınız. Başınızı hafif öne çıkarıp çene hizanızın karşıya bakmasını sağlayın. Bu poz açısı hem boynunuzun daha ince gözükmesini hem de daha fotojenik görünmenizi sağlar.

Kollarınızı Bağlamayın

Fotoğraf çekilirken kollarınızı birbirine bağlamayın. Bunun yerine vücudunuzu kameraya doğru çevirip kollarınızı iki yana bırakın ve kollarınızı birbirinden ayırın. Böyle hem daha estetik görüneceksiniz hem de boynunuz daha ince görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu