Güzellik

Fokuslu Ultrason İle Gençleşin

Fokuslu Ultrason İle Gençleşin

Fokuslu ultrason, cilt gençleştirme teknolojisi için kullanılan cildin alt katmanlarında bulunan ve taşıyıcı dokularda yer alan ses dalgalarını kullanmak suretiyle kollajen üretimini harekete geçirmeye yardım eden bir sistemdir.

Ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlayan fokuslu ultrason tıbbi bir yöntem olarak uygulanmaktadır. Fokuslu ultrason yöntemi ile bir saatte genç bir cilde kavuşmak mümkündür.

Fokuslu Ultrason İle Gençleşin

Fokuslu Ultrason ile Cilt Gençleştirme Hangi Avantajlar Sağlamaktadır?

Fokuslu ultrason sayesinde kırışıklarda büyük ölçüde azalma meydana gelmektedir. Artan kollajen üretimi sayesinde cildin elastikiyetinde büyük oranda artış gözlemlenmektedir.  Sağlıklı bağ dokusu meydana getiren fokuslu ultrason yöntemi lifting etkisi yaratmaktadır.

Cildin alt katmanlarında kollajen üretimini hızlandıran fokuslu ultrason yöntemi sarkma sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Fokuslu ultrason yöntemi kaş, alın, yanak, ağız kenarı, göz, gıdı, yüz ve çene etrafında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Fokuslu ultrason yöntemi ultraskin cihazı ile yapılmaktadır. Isı enerjisi meydana getiren ultraskin cihazı sayesinde ses dalgaları istenen doku derinliğine odaklanabilmekte ve cildin üst katmanına zarar vermeden derinin altında bulunan bağ dokusunda kollajen üretimini arttırmaktadır.

Fokuslu Ultrason ile Cilt Nasıl Gerçekleştirilir?

 


Fokuslu ultrason ile yüz ve boyun gençleştirilebilmektedir. Cildin 3 mm ve 1.5 mm altına odaklanan fokuslu ultrason yönteminde ultrason dalgaları hedeflenen bölgelere uygulanmaktadır.

Kollajen üretimini uyarma özelliği bulunan fokuslu ultrason yapılırken cilt yüzeyinde herhangi bir hasar meydana gelmemektedir.  Fokuslu ultrason güçlü bir kollajen etkisi yarattığından dolayı germe etkisi meydana getirmektedir.

Fokuslu Ultrason Yöntemi Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Fokuslu ultrason yöntemi yüz, çene çizgisi, yanaklar, gıdı bölgesi, boyun, kaş, kaş alın bölgesi, gözün dış ve alt kısmı ile göz çevresindeki tüm bölgelere uygulanabilmektedir.

Kırışıklık ve sarkmaları gidermek için kullanılan fokuslu ultrason yöntemi sayesinde dekolte bölgesi de sıkılaştırılabilmektedir.

 

Fokuslu Ultrason ile Cilt Gençleştirme

Fokuslu ultrason kullanarak cilt gençleştirme işlemleri uygulanan bölgenin alanına göre değişiklikler göstermektedir. 30-60 dakika arasında süren fokuslu ultrason yöntemi gençleştirmek istenilen bölgeye 1 ile 3 seans uygulanmalıdır. Ancak fokuslu ultrason yönteminde tek seans bile yeterli gelmektedir.

Tüm yüz ve boynun tamamına fokuslu ultrason uygulaması yapmak ortalama 1 saati almaktadır.  Kişinin kollajen yapısı farklılıklar göstermektedir. Bu sebepler herkes kollajen yapısına uygun olarak fokuslu ultrasonu tekrarlamalıdır.

Fokuslu Ultrason Yöntemi Ağrılı Mıdır?

Gerçekleştirilen fokuslu ultrason uygulaması sonrasında hastalarda büyük bir acı meydana gelmemektedir. Uygulama sonrasında iğne batması veya elektriklenme gibi ufak etkiler meydana gelebilmektedir.  Ancak bu uygulamada bölgesel anestezi veya sedasyon uygulaması uygulanarak operasyonun doğurduğu yanma ve batma etkisinden tamamen kurtulmak mümkündür.

Kişiler fokuslu ultrason uygulaması yaptırdıktan sonra normal yaşamına hemen dönebilmektedir. Ciltte çok az bir kızarıklık meydana gelebilmektedir. Ancak kızarıklık bir iki saat içerisinde tamamen yok olmaktadır. Fokuslu ultrasonun sonuçları bir ay içerisinde gözle görülür seviyede ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu