Faydalı Bilgiler

Farklı Cinsten Olan Kardeşler Nasıl Geçinir?

Farklı Cinsten Olan Kardeşler Nasıl Geçinir?

Ailenin içinde çocuklar cephesini oluşturanlar kendi aralarında kardeşler olarak yaşarlar. Eğer kardeşler aynı cinsten olan kardeşlerse durum farklıdır, kız ve erkek kardeşlerse durum farlıdır. Aynı cinsten olan kardeşler arasında ne de olsa gelişimler bir şekilde benzer olacaktır ama abisi olan kız kardeş veya ablası olan erkek kardeş daha farklı ilişki geliştirecektir.

Abla Olmak Ferahlık Getirmez

Abisi olan kızların durumu köle efendi ilişkisi gibidir sözü eğlenceli bir tanımlama olarak sosyal medyada yer alıyor ama gerçeklik payı da yok değil. Nedense erkek kardeşler abla konumunda olsalar bile kız kardeşler üzerinde özellikle ergenlikten itibaren baskıcı bir tutum geliştirirler. Bunda ailenin de etkisi büyüktür. Durum abine bir çay getir gibi masum cümlelerle sınırlı kalmaz, erkek egemenliğini büyüdükçe kız kardeş bir şekilde hisseder. Abinin sözünü dinle ifadesi ablanın sözünü dinle ifadesinden daha çok kullanılır.

Çok Keyifli de Olabilir

Fakat buna rağmen bir abiye sahip olmak dünyanın en keyifli kardeşlik ilişkilerinden biri olabilir. Farklı cinsten iki insan arasında dünyanın en güzel, en iyi anlaşan ikilisi bir erkek ve bir kız kardeşten oluşabilir. Abi makyajım nasıl olmuş ya da bana arkadaşını tanıştırsana kızım gibi cümleler bunun keyifli anlarıdır. Ailenin eşit ve pozitif yaklaşımı bu keyifli anların çoğalmasını sağlar. Yaş ilerledikçe kız kardeş açıkça söylemese bile abiyi baba karışımı bir güvenli liman olarak görmeyi içselleştirecektir. Kendinden küçükse ona anne benzeri yaklaşmayı da normal sayar.

Cinsel Farklılık

Çocuğun cinsel eğitimi de şüphesiz her olgu gibi aile içinde başlar. Kız ve erkek çocukların birlikte büyüdüğü evlerde anne babaların biraz daha dikkat etmesi gerekecektir. Ama sonuçta mutlu ve iyi bir aile ortamında her şey yoluna girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu