Faydalı Bilgiler

Facebook’ta Nasıl Çevrimdışı Olunur?

Facebook’ta Nasıl Çevrimdışı Olunur?

Facebook nedir? Sorunun cevabını artık bilmeyen hiç kimse yoktur. Bugün dünya da yüz milyonlarca insanın aktif olarak kullanıldığı en büyük ve en çok üye sayısına sahip sosyal paylaşım sitesidir. Her yaştan kullanıcısı vardır. Bu özelliği ile belli bir yaşa belli bir gruba hitap etmez. İsteyen herkes facebook’a üye olur ve paylaşım yapmaya başlar. Yapılması gereken oldukça basittir. Üyelik aşamalarını tamamlamanız yeterli olmaktadır. Bu yüksek kullanım sonucu şuan facebook dünyanın maddi olarak en büyük şirketleri arasına da girmiştir. Evet, facebook hayatımıza bir anda ama çok hızlı bir şekilde girdi. İlk başta ne olduğunu anlayamadığımız bu uygulama geçen birkaç yılın ardından artık günlük hayat aktivitelerimiz içinde sürekli kullandığımız bir internet sitesi haline geldi. Bunun birçok sebebi vardır. Bu sebepler kişiden kişiye göre de değişebilir.

Facebook'ta Nasıl Çevrimdışı Olunur? Faydalı Bilgiler

Facebook Kullanıcıları

Facebook kullanıcısı olmak basittir. Ondan sonra isterseniz yaşadığınız her anı diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. İsterseniz sizin için önemli olan olayları diğer bütün kullanıcılara duyurabilirsiniz. İsterseniz de diğer insanlarla sosyal paylaşımlar içine girebilirsiniz. Facebook kullanıcı kriterleri bakımından da diğer başka hiçbir uygulama görülemeyecek bir çeşitilik gösterir yani siz burada oturduğunuz yerden dünyanın bir ucunda ki başka bir insanın paylaşımlarını görebilirsiniz. Görmekle de kalmayıp bunları beğenip yorum da yapabilirsiniz. Günümüz de kişiler arasında kurulan sosyal bağların hemen büyük bir bölümü facebook üzerinden yapılmaktadır.

Facebook’da Sohbet

Evet, facebook size sadece anlık paylaşımlar yapma imkanı sunmaz. Size diğer kullanıcılarla ve arkadaşlarınızla sohbet yani chat yapma imkanı da sağlar. Ve bunu yapmak için fazladan hiçbir şey yapmazınız. Var olan facebook sayfanızda ki bir bölüm üzerinden bu özelliği de aktif olarak kullanırsınız. Böylece dilerseniz arkadaşlarınıza mesaj yazarsınız. Dilerseniz anlık canlı sohbetler içine girersiniz. Ya da onları facebook üzerinden sesli arama özelliği kullanarak arayabilirsiniz. Ya da en yenisi olan görüntülü arama imkanından yararlanabilirsiniz.

Facebook’da Çevrimdışı Olma Yolları

Yukarı da saydığımız bütün bu imkanları kullanmak için facebook’da çevrimiçi olmanız gerekmektedir. Yoksa hiçbir sohbet uygulamasını kullanamazsınız. Bazı durumlarda

 

facebook’ da bulunma amacınız sadece paylaşım yapmak ya da yapılan paylaşımları takip etmek olabilir. Ve sohbet etmek istemiyorsunuzdur. Fakat facebook’a girdiğinizde çevrimiçi olduğunuz diğer kullanıcılar tarafından görüleceği için siz yazmasanız da birçok arkadaşınız size sohbet içerikli mesaj atabiliriler işte bu durumun bir çözümü var mıdır? Diye kendinize sorarsanız yanıtımız evet olacaktır. Siz isterseniz facebook dayken kendinizi çevrimdışı gösterebilirsiniz. Ya da sadece seçtiğiniz birkaç insan sizi görebilir. Bunu nasıl yapacaksınız?

Bunun yolu facebook sohbet penceresinde ki ayarlar kısmında yapacağınız değişikliklerdir. Facebook sayfanızın alt köşesinde diğer çevrimiçi arkadaşlarınızı gördüğünüz sohbet penceresine ayarlar işaretinin üzerine tıkladığınız da karşınıza şu ifade gelecektir. Çevrimdışı ol siz bunu seçtiğinizde artık rahat olabilirsiniz. Çünkü facebbok’da çevrimdışı oldunuz. Kimse size yazamaz ve sizi rahatsız edemez. Yine eğer bazı insanlara çevrimdışı bazılarına da çevrimiçi olmak isterseniz bunun da yolu aynıdır. Sohbet ayarlarından özel bir grup oluşturacaksınız ve böylece sadece sizin istediğiniz insanlar sizi görebilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu