Faydalı Bilgiler

Facebook Arkadaş Ekleme Özelliğini Kapatma

Facebook Arkadaş Ekleme Özelliğini Kapatma

Bu yazımızda sosyal ağların en önemli adreslerinden bir tanesi olan Facebook’u konu alıyoruz. Facebook sitesi üzerinde arkadaş ekleme bölümünün kapatılması konusunda sizlere çeşitli bilgiler sunacağız. Facebook adresinde daha çok bayan kullanıcıların rahatsız olduğu işlemlerden biride çok fazlaca gelen arkadaşlık istekleri yer almaktadır. Sizde Facebook adresi üzerinden yakın arkadaşlarınız hariç diğer kullanıcıların eklemesini istemiyorsanız az sonra anlatacağımız olan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yaşadığımız dünyada sosyal medya platformları o kadar fazla artı ve kullanımı yükseldi ki, insanlar bu sosyal medya hesaplarının artması ve geliştirilmesi ile çeşitli sorular oluşabilmektedir. Bu konuda en fazla kullanılmaya devam den sosyal medya platformu Facebook için binlerce kullanıcının cevabını merak ettiği soru çeşitlerinden bir tanesi “arkadaşlık gönderme isteği nasıl kapatılır?” sorusudur. İnternet sayfası üzerinde sahip olduğunuz hesabınızı sadece istediğiniz kişilere özel yapabilirsiniz.

Facebook Arkadaş Ekleme Özelliğini Kapatma

 

Facebook arkadaş ekleme butonunu kapatma nasıl yapılır?

İnternet üzerinde hesabınız yer alıyorsa facebook adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Sayfaya giriş gerçekleştirdikten sonra sağ üst bölümde yer alan anahtar işaretine tıklayın. Açılan sayfa üzerinde benimle kimler iletişim kurabilir butonuna tıkladığınız zaman bir pencere ekrana çıkıyor.  Bu bölümde bana kimler arkadaşlık isteği yollayabilir seçeneğini kolaylıkla görebilirsiniz. Sadece arkadaşlarımın arkadaşlarını kısmını işaretlerseniz sadece arkadaşınızın tanıdığı kişiler size arkadaşlık isteği gönderebilir. Sayfa kısmında bana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir? bölümünden arkadaşlık isteklerini kolaylıkla sınırlayabilirsiniz.

 

 

Facebook arkadaş ekle butonum görünmüyor ne yapabilirim?

Sizlere yukarıda anlattığımız gibi nasıl arkadaşlık ekle butonunu kapatma imkânını bulunuyorsa aynı şekilde açabilmenizde mümkündür. Aşağıda yer alan uygulamaları izlemeniz yeterli olmaktadır. Bunun için sağ üst köşede beliren anahtar işaretine giriş yapıyorsunuz. Bu işlemden sonra aynı şekilde benimle kimler iletişim kurabilir seçeneğine giriyorsunuz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra açılan seçenekten Bana kimler arkadaşlık isteği yollayabilir seçeneğine girerek herkes bölümünü işaretlediğiniz zaman sayfanızda arkadaş ekle butonu açılmaktadır. İnternet sayfasının sizlere ulaştırdığı bu özellik ile sosyal medya hesabınızı daha da eğlenceli bir şekilde kullanabilecek, rahatsız edici olaylardan tamamen kurtulabilirsiniz. Size ait olan hesabınızı kısaca anlatmak gerekirse yabancı kişilerden koruyarak kendinizi tamamen koruyabilir, keyfinizi kaçıracak davranışlarda bulunabilecek olan kullanıcıları otomatik bir şekilde sizinle iletişime geçmelerini önleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bu özelliği aktif hale getirerek çok daha özel ve daha eğlenceli özgün bir Facebook hesabını oluşturabilirsiniz. Birkaç küçük işlem ile facebook adresinizi daha güvenilir hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu