Evlilik

Evliyken Başkasına Aşık Olmak

Bir insanın başına gelebilecek en zor durumlardan biridir evliyken başkasına aşık olmak. Bazen de bir kalp çarpıntısı ya da evlilikte yaşanan sorunlar nedeniyle boşluğa düşüldüğünde etrafınızdaki birine bir şeyler hissetmek de çoğu zaman aşk zannedilir. Evli çiftlerin bir çoğunda görülen evliyken başkasına aşık olma durumu, birçok sorunu da beraberinde getirir. Birçok evli insan, başkasına aşık olmasına rağmen evliliğini sürdürmeye devam ediyor ya da aşık olduğu kişiyle yasak bir ilişki yaşıyor. Aslında evliliğinde mutlu olmayan ya da bir başkasına aşık olan bir kişinin yapabileceği en doğru şey, mevcut evliliğini bitirmektir. Çünkü evliyken bir başka ilişki yaşamak, her iki tarafı da kandırmak ya da eşinize yalan söylemek; ileride daha büyük sorunlara, daha da kötüsü ömür boyu vicdanınızın rahatsız olmasına neden olur ve birinin ahını almış olursunuz.


Onun yerine, artık evliliğinizde mutlu değilseniz ve evliyken bir başkasına aşık olduysanız, olması gerekeni, size yakışanı yapmalı, yani ne karşınızdaki kişiyi ne de sevdiğiniz kişiyi üzmeden doğru yolda devam etmelisiniz. Hepimiz insanız, kimse boşanmak için de evlenmiyor. Ancak hayatta her şeyin insanlar için olduğunu da unutmamak gerekiyor. Hayatta insanın başına her şey gelebilir, aldatabilir, aldatılabilir, evliyken başkasına aşık olabilir. Önemli olan yanlış yapmamak, hayatınız boyunca pişmanlık duyacağınız bir şey yapmamaktır.

Eşinizi aldattığınızda onu kandırdığınızı düşünebilirsiniz ama kendinizi kandıramazsınız. Yapacağınız bir kötülük hayatınız boyunca peşinizi bırakmaz, yük olur üstünüze, vicdanınızı rahat bırakmaz, mutlu olamazsınız. Eğer evliyken başkasına aşık olma durumuyla karşı karşıyaysanız, eşinizi artık sevmiyorsanız, hayatınız boyunca bu evliliği sürdürmek yerine, her iki taraf için de en doğru olan şeyi yapın ve evliliğinizi sonlandırın. Çünkü evlilikte taraflardan birinin bir başkasına bir şeyler hissedebilmesi, artık evliliğin yalnızca kağıt üstünde olduğunu göstermektedir. Bu durumu diğer tarafın da öğrenmesi ile güven sorunu olur ve bu iki taraf için de çekilmez bir hal alır. Evliyken bir başkasına aşık olduysanız, evliliğinizi bitirmeli ve kimseye zarar vermeden hayatınıza devam etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu