Evlilik

Evliyken Aşık Olmak

Evliyken Aşık Olmak

Evliyken başka birisine aşık olmak, belki de bir insanın başına gelebilecek en çaresiz durumlardan birisidir. Bazıları severek evlenir, bazıları mantık evliliği yapar, bazıları da görücü usulü girer dünya evine. Fakat insan ileride ne olacağını ya da ne gibi bir durumla karşılaşacağını kestiremiyor. Çok severek evlendiğiniz insandan bile bir anda soğuyarak, başka birisine aşık olabilirsiniz. Sanal ortamdan tanıştığınız birisi ilginizi çekebilir, iş yerinde çalışma arkadaşınız size yakın davranıyor ve bu sizin hoşunuza gidiyor olabilir, hatta eşinizle gezerken tanışacağınız birisi bile ilginizi çekebilir. Aslında bu çok normal bir durumdur. Çünkü evlendikten sonra duygularınızı aldırmıyor ya da bir robota dönüşmüyorsunuz. İnsan duyguları elbette ki değişim gösterebilir.

Evliyken Aşık Olmak


Ne Yapmalı?

Evlendiniz ve aradan geçen yıllardan sonra, eşiniz dışında bir karşı cinse ilgi duymaya başladınız. Önce tabi ki suçluluk duygusu ve tedirginlik gibi hissiyatlar ile bastırmaya çalıştınız fakat ne yapsanız olmuyor. Başka bir karşı cinse ilgi duymak kolay da, ben aşık oldum gidiyorum artık demek kolay mı? Peki bir de çocuğunuz varsa. Ya aşkı hissettiğiniz insanın peşinden koşacaksınız ya da eski düzeninizle yaşamaya devam edeceksiniz. Tek bir fark olacak, o da aklınızdaki ve kalbinizdeki kişi. Bir yandan haksızlık etmek istemiyor, diğer yandan haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsunuz.

Öncelikle gerçekten ne istediğinize ve nasıl yaşamak istediğinize karar verin. Gittiğinizde gözünüz arkada kalmayacaksa, pişmanlık hissetmeyeceğinizden eminseniz ve bulunduğunuz yerde kendinizi mutlu hissetmiyorsanız hiç durmayın. Fakat geride bıraktıklarınız aklınızdan ve kalbinizden çıkmayacaksa ilerleyen zamanlarda siz de, birlikte olduğunuz kişi de bu durumdan etkilenir. Kendi iç hesaplaşmanızı dürüst bir şekilde yapıp ona göre karar verin.

Haksızlık Etmeyin

Evet evli olduğunuz halde başka birisine aşık olabilirsiniz. Bu insani bir duygudur ama bundan dolayı karşınızdaki insana haksızlık etmeyin. Sizi seven ve size değer veren eşinizi, sırf başkasına aşık olduğunuz için ne oyalamaya ne de kandırmaya hakkınız var. Sorumluluklarınız dahilinde, kendiniz için en iyisini düşündüğünüz gibi eşiniz için de en iyisini düşünmelisiniz. Sizinle olmak artık ona da zarar verecekse kararınızı bir an önce almalısınız.

Eşler Neden Başkasına Aşık Olur?

Aldatmak, aldatılmak her zaman var olan bir konudur aslında. Peki çiftler neden başkasına aşık olur, karşılarındaki insanda bulamayıp diğerlerinde buldukları nedir?

  • Monoton bir ilişki söz konusu ise, eşler yeni heyecanlar peşinde koşabilir.
  • Çiftler arasında eskisi kadar ilgi yoğunluğu bulunmuyorsa, ilgi görecekleri bir karşı cinse ihtiyaç duyabilirler.
  • Diğer bir sebep de tarafların birbirini eskisi kadar beğenememesidir. Bu sebepten görsel olarak beğendikleri başka birisine ilgi duyabilirler.
  • Belki de gerçekten eşler arasındaki duygusal bağ kopmuş, evliliklerini mecburi bir şekilde yürütüyorlardır. Hal böyle olunca, duygusal boşlukta bulunan çiftler başka bireylere ilgi gösterir ve onlardan ilgi beklerler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu