Evlilik

Evlilikten Korkuyor Mu?

Siz artık evlenmenin vakti geldi diye düşünüyor olabilirsiniz. Peki ya sevgiliniz? Birlikte geçirdiğiniz onca vakitten sonra henüz geleceğe dair planlar yapmıyor, evlilik konusunu konuşmuyor musunuz? Bu sizi sevmediğini düşündürebilir, belki de sizi seviyor ama evlilikten korkuyordur. Belki de daha öncesinde yaşadığı kötü bir evlilik, ailesindeki boşanma geçmişi, çevresindeki ilişkiler evlenince her şeyin kötüye gideceği fikrine kapılmasına neden oluyor olabilir. Bu konuyu onuna konuşmayı deneyebilirsiniz. Ama yok ben konuşamam diyorsanız, sizinle evlenmekten mi yoksa yalnızca evlilikten mi korktuğunu anlamak için şu soruları cevaplayabilirsiniz…

1) Birlikte yaşamayı teklif etti mi? 

Belki de birlikteliğinizi tüm dünyaya ilan etmek istemiyordur. Birlikte yaşamayı teklif ediyorsa, sizden değil de evlilik düşüncesinden korkuyor olabilir. Bu, sizi sevmediğini göstermez. Siz de birlikte yaşamaya sıcak bakıyorsanız, evlenmeden önce birlikte yaşama fikrine alışmak için bir süre bunu deneyimleyebilirsiniz. İkiniz için de birbirinizi daha yakından tanımak için iyi bir fırsat olacak.

2) Ailesini tanıyor musunuz? 

Erkekler bir kadını ailesi ile tanıştırıyorsa onunla ciddi düşünüyor demektir. Özellikle annesi ile tanıştırması, sizinle ilgili annesinden de fikir almak istediğini gösteriyor. Ailesi ile tanıştırmasına rağmen bir sonraki adıma geçmediyse, bir süre daha beklemeyi ya da bu konudaki düşüncesini öğrenebilirsiniz. Tabi bunu yaparken fazla üstüne gitmemeye ve gözünü korkutmamaya özen göstermelisiniz.

3) Ev almak ya da iş kurmak için para mı biriktiriyor? 

Birlikteliğinizi bir üst seviyeye taşımak yani evlilik gibi ciddi bir adım atmak için belki de öncesinde hayatını düzene sokmaya çalışıyordur. Birbirinizi tanıyorsanız, zaten bu sorunun cevabını da biliyorsunuz demektir. Onu evlilik düşüncesi ile sıkıştırmadan önce bu sorunun cevabını göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

4) Boşanmış bir ailenin çocuğu mu? 

Boşanmış ailelerin çocukları, özellikle de küçük yaşta bununla karşılaşan çocuklar, ileride evlilik konusunda çok daha fazla soru işareti yaşıyorlar. Eğer sevgiliniz de onlardan biriyse, böyle ciddi bir adım atmadan önce biraz daha düşünmek istiyor olabilir.

5) Sizi oyaladığını mı düşünüyorsunuz? 

Belki de en önemli soru bu. Biz kadınlar kendimize bile söylemesek de bazı şeylerin cevabını biliriz. Bir erkekle birlikteyken bizimle ciddi bir ilişki mi yaşıyor yoksa vakit mi geçiriyor bunu hissederiz. Eğer bu sorunun cevabından emin değilseniz, evlilik gibi ciddi bir adımdan önce birbirinizi biraz daha tanımanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu