Evlilik

Evlilikteki En Büyük Sorunlar

Evlilikteki En Büyük Sorunlar

Evlilik henüz düşünce aşamasında iken size oldukça cazip gelebilir. Özellikle severek evlenecekseniz eğer eşinizle aranızın bozulabileceği, yeri geldiğinde birbirinize katlanamayacağınız aklınıza bile gelmez. Ancak elbette hiçbir evlilikte olmadığı gibi sizin evliliğinizin de tam anlamıyla tozpembe olmayacağı büyük olasılıktır. Pek evlilikteki sorunların ufak tefek olanları, minik kavgalar tatlıya bağlansa da tekrarlanan davranışlar ve önemli konular yüzünden çıkan tartışmaların evliliğinizi sarma olasılığı yüksektir. Peki evlilikteki en büyük sorunlar nelerdir?

Evlilikteki En Büyük Sorunlar

Eşlerin Aileleri

Evliliği bitiren sebepler arasında, eşlerin aileleri ilan anlaşmazlıklar gelmektedir. Erkeğin ya da kadının eşinin, kişilerin evliliklerine sürekli müdahale etmek istemesi eşlerin aileleri ve evlilikleri arasında kalmalarına yol açmaktadır. Bu durumda aile büyüklerini kırmamak üzmemek adına sergilenen tavırlar, diğer eşi değersiz hissettirmekte ve eşine karşı olan güven duygusunu sarsmaktadır. Bu noktada ailelerin üzerine büyük sorumluluk düşmektedir.  Evli kişilerin hayatlarının her noktasına müdahale edilmemeli, isteklerde ısrarcı olunmamalıdır.

Eşlerin Geçmişi

Evlilikte problem yaratan durumlardan bir diğeri ise eşlerin geçmişi olmaktadır. Evlilik öncesinde eşle konuşulmayan özel durumlar, evlendikten sonra konuşulduğunda ya da eş bir şekilde bu konulardan haberdar olduğunda büyük bir güven sarsılması yaşanacaktır. Eşinizle bu konuyu evlenmeden önce konuşmanız, karakter analizi yapma konusunda da yardımcı olacaktır. Sizi olduğunuz gibi kabul etmeyen biri ile birlikte olmaktan ve belki de mutsuz bir hayattan daha en başından kurtulmanız söz konusu olabilecektir.

Çalışmayan Çiftler

Evliliği sarsan durumlardan dikkate değer bir diğer konu ise tembel erkek eş olmaktadır. Erkeklerde iş beğenmemek, sabahları uyanıp işe gitmemek, girdiği bir işten kolayca sıkılıp yeni bir iş aramaya başlamak gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu tür bireylere aileleri tarafından yeteri kadar sorumluluk duygusu aşılanmadığından bir bayan olarak hayatınız zehir olabilir. Evlilik öncesinde eşinizin sorumluluk duygusuna sahip olup olmadığına çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eşlerde Cinsel Yetersizlik

Evlilikte cinsel yetersizlik, evliliği temelden sarsan konuların en başında gelmektedir. Eşlerin bu konuda birbirlerinden beklentilerini karşılayamamaları çoğu kez aldatma ve aldatılma ile sonuçlanmaktadır. Bu eksikliği kendinizde ya da eşinizde fark ettiğinizde, profesyonel destek alabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak evliliğinizi daha tutkulu bir hale getirmekte elbette sizin elinizde. Yalnızca cinsel anlamda değil günlük hayatınızda eşinize karşı mümkün olduğunda şefkat dolu ve güler yüzlü olmanız, aranızdaki tüm anlaşmazlıkların kolayca çözülmesini sağlar. Hayat temposuna kapılarak aranıza duvarlar örmek ise hayatınızın anlamını sizden alabilir.

Aldatma

Evliliği yıkan sebeplerden biri de elbette kabullenmesi oldukça güç olan aldatma konusudur. Çoğu kez kadınların aldatmasının erkeklerin aldatmasından daha tehlikeli olduğu söylenir. Zira erkekler genellikle cinsellik amaçlı aldatırken, kadınlarda duygusal olarak bir başkasına bağlanma eğilimi gözlenir.  Aldatma ortaya çıkmasa bile aldatan kişinin vicdanı rahat olmayacağından mutlu bir evlilik söz konusu olamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu