Evlilik

Evlilikte Monotonluktan Kurtulma Yolları

Her akşam eve geliyorsunuz, belki birlikte, belki ayrı ayrı yemek yedikten sonra biriniz televizyonun, biriniz bilgisayarın başına mı geçiyorsunuz? Her şey her gün hep aynı mı ilerliyor? Artık evlilik sizin için aynı evi paylaşmaktan mı ibaret? Bu durumda önünüzde iki yol var; ya ayrılacak ya da evliliğinizi kurtaracaksınız. Evliliğinizin ilk günlerine geri gidecek bir formül arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Monoton ve tekdüze bir ilişkiyi kurtarmak için neler yapabileceğinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Bundan böyle evlilik aşkı öldürüyor lafı sizin için geçerli olmasın istiyorsanız, eşinizle birlikte bu adımları uygulayabilirsiniz…

1)Küçük sürprizler ikinize de iyi gelecek

Eşinize küçük sürprizler yaparak birbirinizi şaşırtın. Birbirinize hediye almak, romantik sürprizler yapmak için doğum günü, sevgililer günü gibi özel günleri beklemeyin. Sıradan bir günde, eşiniz işten geldiğinde onu romantik bir yemek ile karşılayın. Mum ışığında bir yemek, hem size hem de eşinize iyi gelecek.

2)Gün İçinde Mesajlaşın 


Eşinizle yalnızca akşam eve geldiğinizde değil, gün içinde de iletişimde olun. O işteyken romantik ve seksi mesajlar ile onu heyecanlandırabilirsiniz. Bu tarz yenilikler, evliliğinizdeki tek düzeliği değiştirerek ilişkinize heyecan getirecek. Akşam onun için bir sürprizinizin olduğunu haber veren bir mesaj atabilirsiniz. Bu hem gün boyu sizi düşünmesini hem de akşamla ilgili tahminler yaparak heyecanlanmasını sağlayacak.

3) Birlikte Vakit Geçirin

Evde birlikte televizyon izlemek ya da akşam yemeklerini birlikte yemek birlikte vakit geçirmek sayılmıyor. Gerçek bir plandan bahsediyoruz. Havaların güzel olduğu bir günde parka gidebilir ya da göl kenarında piknik yapabilirsiniz. Soğuk bir günde sıcacık romantik bir filme gidebilir, hafta sonları birlikte yeni bir kursa başlayabilirsiniz. Birlikte yeni bir şeyler öğrenmek ikinizi birbirinize daha çok bağlayacak.

4) Alışkanlıklarınızı Değiştirin ve Pozitif Olun 

Pozitif olmak bir ilişkide en önemli şeylerden biri. En ufak bir tartışmada negatif bir ortam yaratmak yerine sinirinizin geçmesini bekleyin.

5) Bir Uzmandan Destek Alabilirsiniz

Evliliğinizi monotonluktan kurtarmak için nasıl bir yol izleyeceğinizi bilemiyorsanız, evlilik terapistlerinden yardım alabilirsiniz. Bir uzmandan yardım aldığınızda, evliliğinizdeki asıl sorunun olduğunu daha iyi çözecek ve ne yapmanız gerektiği konusunda size bir yol gösterecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu