Evlilik

Evlilikte Güven Nasıl Kazanılır?

Evlilikte güvenin yıkılması, en çok görülen ilişki problemlerinden biridir. Yapılan hatalar, söylenen yalanlar, gizlenen olaylar evlilikte tarafların birbirine olan güvenini sorgulamasına ve zaman içinde çiftlerin güven konusunda ciddi sorunlar yaşamasına; ilerleyen zamanlarda da evlilikte daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. Yalan söylemek ve diğer tarafın bu yalanı yakalaması, yalanın büyüklüğü ne kadar olursa olsun, güven sorunu ortaya çıkıyor. Bir evliliğin temelinde yer alan güven duygusunun zedelenmesi ile birlikte evlilikler de zaman içinde zarar görüyor, yıpranıyor ve sonunda da bitmeye mahkum bir hale geliyor. Peki, evlilikte yıkılan güven nasıl geri kazanılır? Karşı tarafın güveni nasıl yeniden kazanılır?

  • Geçmişi Arkanızda Bırakın: Geçmişte yaşadıklarınızı arkanızda bırakın ve yeniden eşinizin güvenini kazanmak için doğru adımlar atın. Düne değil bugüne ve geleceğe bakın. Eşinizin aranızdaki bu durumu takıntı haline getirmesini engellemeye çalışın.
  • Birbirinizle Konuşun: Birlikte bir şeyleri başarmanın yolu karşılıklı iletişimden, konuşmaktan geçer. Güveni yıkılan hangi taraf olursa olsun çiftlerin birlikte hareket etmesi, evliliklerini yoluna koyması için önemlidir.
  • Zamana İhtiyacınız Var: Yıkılan güvenin yeniden sağlanması için zamana ihtiyacınız olduğunu, güven probleminin ortadan kalması için zaman gerektiğini unutmayın.
  • Dürüst Olun: İlişkinizde artık küçük de olsa yalan söylemeyin ve ne olursa olsun birbirinize karşı dürüst olun. Söylediğiniz ufak yalanlar, ilişkinizde güvenin yeniden yıkılmasına neden olacaktır.
  • Neden Yaptığınızı Açıkça İfade Edin: Karşınızdaki insanın size gerçekten inanmasını istiyorsanız, neyi neden yaptığınızı açıkça ifade etmelisiniz. Eşinizin güveninin yıkılmasına neden olan şey her neyse, karşı tarafa karşı dürüst olun.
  • Onu İnandırın: Evlilikte güveni geri kazanmanın yolları arasında belki de en önemli madde budur. Aynı şeyi yeniden yapmayacağınıza dair onu inandırmadığınız sürece, size olan güven sorunu asla düzelmeyecektir. Onu inandırdığınızda, zaman geçtikçe size yeniden güvenmeye başlayacaktır.
  • Sevginizi Gösterin: Bunu gereksiz gösterişlerle değil, gerçekten size inanacağı şeylerle yapın. Sevginizi gösterin, onu buna inandırın. Her fırsatta onu sevdiğinizi söyleyin, ona bunu sık sık hatırlatın. Onu sevdiğinizden emin olursa, size yeniden güvenmek için o da çaba sarf edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu