Evlilik

Evlilikte En Sık Yapılan Hatalar

Sevdiğiniz insanı bulmak, onunla evlenmek çok büyük bir karar. Özellikle de evlilik sonrasında her iki tarafın da büyük bir özveri ile hareket etmesi gerekiyor. Bazı hatalar ve yanlışlar, siz fark etmeseniz de evliliğinize zarar verebiliyor. Peki, evlilikte en sık yapılan hatalar neler?

1) Gerçek Düşüncelerini Gizlemek

Evlilikte En Sık Yapılan Hatalar Evlilik

Eşlerin bir olay ya da durum karşısında gerçek düşüncelerini birbirlerinden gizlemeleri, yalan söylemeleri o an için sorun yokmuş gibi görünse de, ileride daha büyük sorunların çıkmasına neden olabilir.

2) Birlikte Vakit Geçirmemek 

Evlilikte En Sık Yapılan Hatalar Evlilik

Akşamları biriniz televizyonda diğeriniz bilgisayarda vakit geçiriyor, ayrı ayrı yemek yiyor, haftasonlarını ayrı geçiriyor, birlikte plan ve programlar yapmıyorsanız; evlilikte en sık yapılan hatalardan birini siz de yapıyorsunuz demektir.

3) Eşini Aşağılama 

Evlilikte En Sık Yapılan Hatalar Evlilik

Evlilikte yapılabilecek en kötü şeylerden biri de eşini aşağılamak, onu hor görmektir. Karakteri, işi ya da herhangi bir özelliği ile dalga geçmek karşı tarafın hem sizden hem de evlilikten soğumasına neden olabilir.

4) Geçmişte Yaşananları Hatırlatma 

Evlilikte En Sık Yapılan Hatalar Evlilik

Geçmişte yaşanan sorunları, geçmişte yapılan hataları her tartışmada yeniden su yüzüne çıkarmak, evlilikte en çok yapılan hatalardan biridir.

5) Tartışmak Yerine Kaçmayı Seçme

Evlilikte En Sık Yapılan Hatalar Evlilik

Bir sorun olduğunda tartışmak, sorunu o anda çözmenizi sağlar. Tartışmadan kastımız kavga değil; ortak bir fikirde buluşabilmektir. Bunu yapmayı başarabilirseniz evlilikte oluşabilecek sorunları büyük ölçüde ortadan kaldırabilirsiniz.

6) Hep Kendini Haklı Görmek 

Evlilikte En Sık Yapılan Hatalar Evlilik

Her sorunda, yaşanan her tartışmada sürekli kendinizi haklı görmek, karşı tarafı daha çok sinirlendirmenize neden olur ve birbirinizi anlamak da zorlaşır. Bir insanın hiç bir zaman %100 oranında haklı olamayacağını unutmayın. Ortada yaşanan bir sorun varsa, size düşeni yapmaya çalışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu