Kadın

Evde Zayıflama Egzersizleri

Evde Zayıflama Egzersizleri

Evde zayıflamak isteyenler için pek çok egzersiz hareketi bulunmaktadır. Özellikle spor salonuna gitmek istemeyenler veya spor salonuna kaydolduğu halde bir türlü fırsat bulamayan kişiler evde zayıflama egzersizleri sayesinde evden dışarı çıkmadan kilolarından kurtulma imkanı bulmaktadır.

Spor yapmak için spor salonlarına kaydolmanıza gerek yok. Evde de rahatlıkla spor yapmanız mümkündür. Ancak unutulmaması gereken şey sporda devamlılığın çok önemli olduğudur.

Evde her gün 20 dakikalık egzersizlerle spordan beklentilerinizi büyük oranda karşılama fırsatına sahip olabilirsiniz. Evde yapılabilecek egzersiz hareketlerinden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Yürüyüş

Yürüyüş evde egzersizler yaparak kilo vermek isteyenlerin mutlaka yapması gereken şeydir. Evde yürüyüş bandı olmayan kişiler kendilerine bir yürüyüş parkuru belirleyerek yürüme egzersizlerini devam ettirebilirler.

Yürüyüşün günlük olarak en az yarım saat süreyle yapılması ve olabildiğince hızlı bir şekilde yürünmesi çok önemlidir. Yürüyüş yaparken terlemek gerekmektedir. Terlemeden yapılan yürüyüşlerin bir faydası olmayacağı unutulmamalıdır. Sağlıklı olan kişiler bir yürü bir koş metodu ile istedikleri sonuca daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Yarım Çömelme Hareketleri

Çömelme hareketlerini yaparak bacaklarınızdaki pek çok kası çalıştırma imkanına sahip olabilirsiniz. Yarım çömelme hareketini yapmak isteyenler öncelikle ellerini öne bağlamalı sonra bir sandalyeye otururmuş gibi geriye doğru çömelmelidir.

Sırtın dik olması ve öne doğru eğilmemeniz yarım çömelme hareketinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu hareketin 8 defa yapılması gerekmektedir.

Yukarı İtme- Dizler Üzerinde Şınav

Yukarı itme veya dizler üzerinde şınav hareketi yapmak isteyen kişiler yüzükoyun olarak yere yatmalı ve dizlerini yere koymalıdır. Ardından ellerinizi yere oyup gövdenizi yukarıya doğru kaldırmaya çalışmalısınız.  Daha sonra ayak parmak uçlarınızı yere koyarak aynı hareketi yapmaya devam etmeniz gerekmektedir.

Evde Zayıflama Egzersizleri

Mekik

Mekik hareketi sayesinde karın ve üst gövde bölgenizdeki kaslarını çalıştırabilirsiniz. Mekik çekmek isteyen kişiler ellerini başının arka tarafından desteklemeli ve omuz ile gövdeyi yukarı doğru aldırmaya çalışmalıdır. 8 defa tekrar edilmesi gerekmektedir.

Superman Hareketi

Sırt kasları için yapılan superman hareketi için yere uzanmanız gerekmektedir. Ardından avuçlarınızı ileri doğru uzatmalı ve ayaklarınızı dizlerden kırmadan yukarıya doğru kaldırmanız gerekmektedir. Superman hareketi tam bir uçma hareketidir.

Diz Üstünde Geriye Esneme

Baldırları germek için kullanılan bir harekettir. Dizlerinizin üzerine çökmeli ve ellerinizi göğüs hizasına kavuşturup eğilebildiğiniz kadar geriye eğilmeniz gerekmektedir.

Kalça Kaldırma Hareketi

Sırt, bel ve kol kaslarını çalıştıran kalça kaldırma hareketinde sırt üstü yatmalı ve ayakları dizden kırdıktan sonra poponuzu yerden kaldırmaya çalışmalısınız.

Bir Bacak Yana Çökme

Bacak kaslarını çalıştıran bu harekette bacağınızı düz bir şekilde yana almalısınız ve bacağınızı bükerek çökmelisiniz. Vücudun dik olarak kalması çok önemlidir.

Bir Bacak Önde Çökme

Bir bacağın öne alınması diğer vücudun ise arkada tutularak dik bir şekilde çökülmesi gerekmektedir. Yere paralel olmanız bir bacak önde çekme hareketinde önemli bir yere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu