GüzellikKadın

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Siz de manikür için kuaför ya da güzellik salonuna gidecek vakit ya da para bulamıyorsanız, evde tırnak bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yapmanız gerekenler çok basit. Evde tırnak bakımı yapmak için basit bir manikür setine ihtiyacınız vardır. Bunun içinde tırnak makası, törpü, kütikül giderici ve bir manikür makası oldukça işinizi görecektir. Tırnaklarınız dan öncelikle ojeniz ya da parlatıcınız var ise çıkartın ve ellerinizi bir süre ılık suda bekletin tırnaklarınızın yumuşamasına izin verin. Tırnaklarınız olması gerektiği kadar yumuşadığı zaman mümkünse tırnak makası kullanmadan, törpü ile kısaltma ve şekil verme işlemlerinizi yaparak tırnaklarınızı törpüleyin. Kütikül giderici ile tırnak etlerinizi temizleyin ve makas ile tırnak kenarlarınızda ki etleri de sadece ölü derileri temizleyecek şekilde kesin.

Evde tırnak bakımı yapmak için tırnaklarınızın nasıl bir sorunu olduğunu ya da sorunu yok ise ne kullanmanız gerektiğini bilmeniz sizin yararınıza olacaktır. Örneğin tırnaklarınızın sararmasına ve kırılıp cansızlaşmasına sebep olan oje ve benzeri malzemelerden kaçının. Tırnaklarınızı cansızlaştıracak her türlü makyaj malzemesinden uzak durun.

Tırnaklarınızda kırılmayla ilgili ya da vitamin eksikliğinden kaynaklanan renk farklarıyla ilgili çeşitli vitamin takviyesi sağlayan bakım ojeleri ve besleyici sular bulunmaktadır. Bunları düzenli kullanarak tırnak bakımınızı düzenli olarak yapmış olursunuz ve bunların sonucunda da tırnaklarınız zamanla eskisi gibi sorun çıkartmamaya, daha sağlıklı ve güzel tırnaklar olmaya başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu