Güzellik

Evde Ruj Nasıl Yapılır?

Evde Ruj Nasıl Yapılır?

Satılan rujların nemlendiriciliği, kalıcılığı, renk tonu gibi özelliklerinden memnun değil iseniz ve evde kendi rujunuzu nasıl yapabileceğinizi merak ediyorsanız, ‘evde ruj nasıl yapılır?‘ diyorsanız, işte cevabı;

Örneğin, pancar, zeytinyağı ve bal ile kırmızı tonlarda bir ruj yapabilir, shea yağı, pancar kökü ve dilediğiniz renkte gıda boyası ile istediğiniz gıda boyasının renginde mor gibi bir ton elde edebilirsiniz. Dilerseniz daha az kimyasal içeren yüz boyaları ya da pastel boyalar ile de bu rujlardan hazırlamak mümkündür. Dilediğiniz renkte rujlar yapmak için genel olarak balmumu, shea yağı, bal gibi malzemeler kullanmanız gerekecektir. Bu karışımları renklendirmek için gıda boyası gibi boyalar kullanmak daima daha sağlıklı olacaktır fakat elbette bütün maddeler kimyasallar içermekte ve sağlıksız maddeler barındırmaktadır.

Evde yapılan rujlar genellikle küçük kutuların içerisinde muhafaza edilebilir ve bir fırça ya da parmak yardımı ile uygulaması yapılabilir. Bu tarz ürünleri evde yapmak daima daha pahalıya gelecektir ve o beğenilen rujların renk tonunu asla birebir sağlamayacaktır. Koyulan malzemenin yoğunluğuna göre renk tonu da farklılık gösterebilir. Bu yüzden daima kullanılan malzemenin oranına da dikkat edilmelidir ve her yapışta aynı renk isteniyorsa aynı ölçü kullanılmalıdır.

Evde yağılan rujlarda en önemli nokta içerisine nemlendirici ya da bir arada tutacak malzemeleri koymuş olup olmamanız. Eğer koyulan malzemeler bir arada tutmak için yeterli değil ise zamanla rujun rengi açılabilir ya da çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu