Güzellik

Evde Pirinç Suyu İle Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

Evde Pirinç Suyu İle Cilt Maskesi Nasıl Yapılır, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Evde Pirinç Suyu İle Cilt Maskesi Nasıl Yapılır ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Evde Pirinç Suyu İle Cilt Maskesi Nasıl Yapılır ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Evde Pirinç Suyu İle Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

Pirinç Suyunun Cilde Yüze Faydaları ve Zararları Nedir?

Pirinç, en fazla tüketilen tahıl çeşitlerinin başında gelir. Besin değeri yüksek miktarda olan pirinç, daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmaveya yardımcı olmaktadır. Pirinçleri suya koyarak hazırlayacağınız pirinç maskesi, güzelliğinizi artıracak doğal bir cilt maskesi ve cildinizi temizleyecek olan bir toniktir. Pirinç suyu ile cilt beyazlatma işlemi aracılığıyla cildiniz ışıl ışıl olacak, cildinizdeki kararmalardan eser kalmayacaktır. Özellikle Asyalı kadınlar aracılığıyla sıklıkla kullanılan pirinç maskesi, dünya çapında popüler olup Türkiye’de de giderek yaygın hale gelmiştir. Siz de pirinç maskesinin muhteşem etkilerini cildinizde görmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden denemelisiniz.

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

 1. Cilt lekelerine birebirdir. Cilt lekelerinin yok edilmesinde etkili rol oynar.
 2. Pirinç suyu ile sivilceleri azaltmak olabilecekdür. Cildinizin sivilce olan kısımlarına bir pamuk yardımıyla pirinç suyu uygulayıp bunu düzenli olarak tekrarlayın. Bir süre sonra sivilcelerinizin ve izlerinin hafiflediğini göreceksiniz.
 3. Cilt kararmasını giderir ve göz alıcılık verir.
 4. Cildin aydınlığını ve beyazlığını korur, renk eşitsizliklerini önüne geçer
 5. Pirinç suyunu aksatmadan kullanmaya devam ederseniz cildinizdeki yaraların geçtiğine şahit olursunuz. Bunun yanı sıra pirinç suyu, cildin yağ oranını düzenleyerek sivilce ve akne gibi poblemleri minimize eder ve gözeneklerin tıkanmasına mani olur, cildin elastikiyet kazanmasını sağlar.
 6. Cilt kararmasından şikayetçiyseniz cildinizi beyazlatmak için pirinç suyu kullanabilirsiniz. Cildi beyazlatmadaki üstün sergilediği güçle pirinç suyu, diğer kimyasal bakım ürünlerini geride bırakmaktadır. Cilt renginizi açmak istiyorsanız pirinç suyu size destek verecektir. Zira cildin ihtiyaç duyduğu çeşitli bileşenleri ihtiva eder ve tamamen doğal bir bakım ürünüdür.
 7. Pirinç suyunda bulunan nişasta özü cildi yeniler ve cilt zararını giderir.
 8. Cilt için doğal bir nemlendiricidir.
 9. Ne yazık ki egzama adlı cilt rahatsızlığından muzdarip olan birden fazla insan mevcuttur. İşte pirinç suyu, egzamanın iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır.
 10. Cildi yabancı maddelerden arındıran pirinç suyu, aşırı yağlanmayı kontrol altına alır. Ayrıca pirinç suyu, gözeneklerin genişlemesine de engel olur.
 11. Cilt sağlığımızın bozulmaması, PH düzeysinin normal olmasına bağlıdır. Pirinç suyu ise, PH dengesini sağlayarak cildimizi korumaktadır.
 12. Bebek gibi bir cilde sahip olabilmek her kadının hayalidir. İşte pirinç suyuyla bunu gerçekleştirmek olabilecekdür.
 13. Cilt üzerinde detoks etkisi gösteren pirinç suyu, cildin yumuşamasını ve sıkılaşmasını sağlar. Ultraviyole ışınlarının yol açtığı cilt zararına karşı da koruyucudur.
 14. Güneş yanıklarına da çok şifalıdır.
 15. Yapılan araştırmalarla, pirinç suyunun deri iltihabına faydalı olduğu tespit edilmiştir. Bir araştırma kapsamı içinde, dermatit rahatsızlığı yaşayan bireylerin her gün 2 kez 15’er dakika pirinç suyuyla yıkanmaları istenmiştir. Sonuç olarak hastaların durumunda iyileşme gözlemlenmiştir.
 16. Pirinç suyu, cildi ölü hücrelerden arındırır ve yeni hücrelerin oluşumunu destekler.
 17. Cilt hassasiyeti olanlar, bakım ürünlerinin çoğuna kuşkuyla yaklaşır. Lakin pirinç suyu, endişe etmeyi gerektirmez ve gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Pirinç suyu ile güzelleşmek, hassas ciltlerin de hakkıdır. Cildi olumsuz etkileyecek hiçbir maddeyi barındırmayan pirinç suyu, cilt bakımı için güvenilir bir üründür.

Pirinç Suyu Cilde Nasıl Uygulanır?

Önce pirinçler suya koyulur ve bir müddet bekletilir. Ardından süzülür ve elde edilen pirinç suyu cilt yönünde kullanılır. Pirinçler, muhtevasındaki nişastayı ve mühim besin maddelerini suya verdiğinden, pirinç suyu cilt sağlığı için eşsiz bir hazinedir. Belirli aralıklarla uygulandığı takdirde pirinç suyunun faydası mutlaka görülecek, çeşitli cilt problemleri bu sayede önlenmiş olacaktır. Bunun için bir su bardağı ılık suya iki yemek kaşığı pirinç atılır ve 1-2 saat beklemeye bırakılır. Ardından pirinç suyuna bir parça pamuk batırılıp cilde masaj yapıyormuş gibi uygulanır. 1 haftada tesirini göstermeye ekranlara gelecektır.

Pirinç Suyunun Cilde Zararları Nelerdir?

Pirinç suyunun cilt için herhangi bir zararı yoktur. Lakin cildi hassas olan bireylerde ciltte kızarıklık, yanma hissi gibi sorunlara neden olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu