Güzellik

Evde Gül Yağı Yapımı Ve Gül Yağının Faydaları

Evde Gül Yağı Yapımı Ve Gül Yağının Faydaları, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Evde Gül Yağı Yapımı Ve Gül Yağının Faydaları ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Evde Gül Yağı Yapımı Ve Gül Yağının Faydaları ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Evde Gül Yağı Yapımı Ve Gül Yağının Faydaları

Gül yağı faydaları saymakla bitmeyen harika bir yağdır. Gül yağı nasıl yapılır? resimli tarif makalemizde aşama aşama bu yağın yapılışını anlattık. Tayland Srinakharinwirot Üniversitesi’ndeki araştırmacılar gül yağı ile yapılan masajın insan sinir sistemi üzerindeki yaptıkları araştırma sonuçlarına göre gül yağı vücut aracılığıyla emilip, sinirleri rahatlatıyor ve stresi azaltıp, stresi önlüyor.

Uzman Author T. Hongratanaworakit bu durumu şöyle açıklıyor; gül yağı kan basıncını ve solunum hızını düşürüyor, böylece kişi kendini daha huzurlu ve mutlu hissediyor.

Gül yağı yapmak için malzemeler

 1. 8 su bardağı gül
 2. 1 su bardağı jojoba yağı yahut zeytinyağı
 3. Tencere
 4. Elek
 5. İnce tülbent

4 su bardağı suyu tencerede kaynatıp, ocaktan alın. Bir cam kavanozun içine 1 su bardağı zeytinyağı yahut jojoba yağı koyun. North Country kütüphanesinde yazan bilgilere göre jojoba yağı gül kokusunu daha uzun süre hapsedip, kokunun daha kalıcı olmasını sağlıyor. Jojoba yağı yoksa zeytinyağı da olur. İçinde yağ olan cam kavanozu bir tencere suya koyup beklemede bırakın. Böylelikle su sıcak kalıp, yapraklardaki kokuyu daha iyi emebilecek. Blenderla yahut tahta kaşıkla gül yapraklarını ezin. Zeytinyağı yahut jojoba yağı ile karıştırın. Kavanoz soğuyunca, güneşin altına beklemeye koyun. En az 1 gün beklemede bırakın. Kokunun ne kadar keskin olmasını istiyorsanız o kadar beklemede bırakın, 7 güne kadar durabilir. Yağdan gül yapraklarını çıkarın ve huninin üzerine ince bir tülbent geçirerek, yağı süzün.

Gül yağının faydaları 

 1. Kabızlığı giderir.
 2. Göz nezlesine şifadır.
 3. Cildi temizler, kirden arındırır.
 4. Cilt lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.
 5. Makyaj temseyirci olarak kullanılabilir.
 6. Rahatlatıcıdır, stresi önler.
 7. Gül yağını su ile karıştırıp, gargara yaparsanız boğaz ağrılarını hafifletir.

Gül Yağı Saça Nasıl Uygulanır Ve Gül Yağının Saça Faydaları Tıklayınız

Evde Badem Yağı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu