Güzellik

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ergenlikte sivilceler, 30’dan sonra ince çizgiler derken bir kadın için her yaşta cilt bakımı önemli hale geliyor. Aslına bakarsanız, hayatınızın her döneminde, tıpkı giysilerinize gösterdiğiniz gibi cildinize de özen göstermeniz, ilerleyen yıllar için bir yatırım anlamına geliyor. Düzenli ve doğru bir cilt bakımına ne kadar erken başlarsanız; cilt sorunları ile o kadar erken vedalaşır, kırışıklıklar ile o kadar geç tanışırsınız. Ama yine de cilt bakımı denildiğinde aklınıza kat kat sürülen kremler ile cildi yormak gelmesin. Doğru bir cilt bakımı için tonlarca para harcamanız da gerekmiyor. Cildinize özen göstermeniz ve düzgün bir cilt bakımı yapmak için evde neler yapabileceğinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz…

!! İşe ilk olarak sabah ve akşam düzenli cilt temizliği yaparak başlayabilirsiniz.

Sabah Cilt Bakımı 

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güne uyandığınızda, makyaj öncesinde temiz bir cildinizin olması oldukça önemli. Sabah ilk iş olarak yüzünüzü temizleyecek, cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanmalısınız. Bunun için mikro temizleyicileri ya da parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Temizleyici ile açılan gözenekleri sıkılaştırmak için sıra tonikleme işlemine geldi. Bunun için de cildinizin ihtiyaç duyduğu özellikleri vaat eden cilt tipinize uygun bir temizleyici tercih etmelisiniz. Tonikleme işleminin ardından yine cilt tipinize göre bir nemlendirici uygulamalısınız. Eğer dışarı çıkacaksanız, mevsim ne olursa olsun evden çıkmadan önce 30 faktör korumalı bir güneş koruyucu uygulamayı ihmal etmeyin. Sabah cilt bakımı için bu 4 adımı her sabah uygulamanız, cilt güzelliği ve sağlığı için oldukça önemlidir.


Akşam Cilt Bakımı 

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Akşam cilt bakım rutininize başlamadan önce, iyi bir makyaj temizleyici su ya da süt ile cildinizi makyaj kalıntılarından arındırmalısınız. Aksi takdirde uygulayacağınız temizleyici, makyaj kalıntıları nedeniyle cildinize iyi nüfuz edemeyecek ve ürünler görevini tam olarak yerine getiremeyecek. Makyajınızı temizledikten sonra, tıpkı sabahki gibi bu ilk 3 adımı uygulamanız gerekiyor. Akşamları güneş koruyucu yerine nemlendirici öncesinde serum uygulamalı ve 20 yaşını geçtiyseniz göz çevresi için kaliteli bir göz çevresi bakım kremi kullanmalısınız.

Haftalık Cilt Bakımı 

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük cilt bakım rutininin dışında haftalık cilt bakımı da önemlidir. Cildi ölü derilerden arındırmak ve daha yoğun bir cilt bakımı için haftada 2 kez peeling, 1 kez de cilt tipinize uygun bir cilt maskesi uygulamayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu