Diyet

Evde 7 farklı yöntem ile laminant parke çizikleri nasıl giderilir

Evde 7 değişik yöntem ile laminant parke çizikleri nasıl giderilir, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Evde 7 değişik yöntem ile laminant parke çizikleri nasıl giderilir ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Evde 7 değişik yöntem ile laminant parke çizikleri nasıl giderilir ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Evde 7 değişik yöntem ile laminant parke çizikleri nasıl giderilir

Laminent parkeler dayanıklı, şık doğal ve uzun ömürlü olmasıyla aşağı yukarı tüm mekanlarda tercih edilen bir malzemedir. Lakin bazı durumlarda parkeler yanlış temizlik neticesinde, mobilyalar parke üzerinde sert itilip çekildiğinde yahut herhangi bir sebepten dolayı zarar görür. Evin dekorasyonunda mühim bir rolü olan parkeler çizildiğinde hiçte hoş gözükmezler. Yazımızın devamında size çizik parkelerden kurtulmanız için kolay birkaç yöntem açıkladık.

Parkelerdeki Çiziklerden Kurtulmak İçin 5 Farklı Yöntem

Balmumu ile parkedeki çizgilerden kurtulma yöntemi;

Laminant parkedeki çizgileri yok etmek için ilk kez balmumu kullanabilirsiniz. Öncelikle çiziklerin olduğu zemini güzelce temizleyip kurduktan sonra çizgileri balmumu ile doldurmalısınız. 24 saat boyunca kuruması için beklemeli ve ertesi günü ıslak bir bezle silmelisiniz. Laminant parkenizin üzerinde bulunan çizgilerin yok bulunacağını gözlemleyebilirsiniz.

Zeytinyağı ile parkedeki çizgilerden kurtulma yöntemi;

Laminant parkedeki ufak çizgileri gidermek için zemini deterjan ve su ile güzelce temizlemelisiniz. Ardından kuru bir bez yardımıyla temizlediğiniz zemini kurulayın. Ardından bir pamuğun üzerine birkaç damla zeytinyağını damlatarak parkedeki çiziklerin üzerine sürebilirsiniz. Zeytinyağını sürdükten sonra pamukla güzelce ovalayın. Yaklaşık 20- 25 dakika sonra çiziklerin kaybolduğunu gözlemleyebilirsiniz. Şayet çizikler gitmediyse birkaç gün boyunca tekrar edebilirsiniz.

Ütü ile parkedeki çizgilerden kurtulma yöntemi;

Parkede bazı nedenlerden dolayı yaşanan çizikleri yok etmek için ütü yöntemini deneyebilirsiniz. Parkede bir araya gelen çizilmeleri, delik yahut oyukları gidermek için ilk kez parkeyi ıslak bir kağıt havluyla ıslatın. Ardından ütüyü yüksek derece ısıtıp dairesel hareketler yaparak ıslak bölgeye uygulayın. 3 dakika boyunca aralıklara uygulayacağınız buhar uygulaması çizgileri gidermek için yeterli olacaktır. Aynı zamanda parkedeki çöküntülerin üzerine bir süre ütü tuttuğunuzda parke genleşerek çöküntüleri giderecektir.

Buz ile parkedeki çizgilerden kurtulma yöntemi;

Parkenizde bir araya gelen boya kalemi çiziklerini buz ile basit bir şekilde giderebilirsiniz. Bunun için çiziklerin üzerine buz dolu plastik bir torba yerleştirin ve parmağınızla baskı uygulayarak boyayı çıkarmaya çalışın. Birkaç dakika içinde basit boya çizgilerinden kurtulabilirsiniz.

Rötüş kalemi ile parkedeki çizgilerden kurtulma yöntemi;

Parkede bir araya gelen çizikleri yok etmek için bir diğer yöntem ise rötüş kalemidir. Eğer parkede ki çizikler zeytinyağı, balmumu yahut ütü yöntemiyle geçmediyse son kez bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Rötüş kalemini yapı malzemesi satan herhangi bir mağazadan alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu