Diyet

Etkili Zayıflama Yöntemleri

Etkili Zayıflama Yöntemleri

Aldığınız fazla kilolardan bir türlü kurtulamıyorsanız artık farklı yöntemleri denemeniz gerekiyor. Sizlerde sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için bu yöntemleri deneyin. Birçok uzmanın ve birçok diyetisyenin Etkili Zayıflama Yöntemleri olarak sunduğu çözümler vardır. Sağlıklı ve etkili bir biçimde zayıflayabilmenin iki temel kuralı vardır: Yememeniz gerekenler ve yapmanız gerekenler. Şimdi bu iki ana kuralı maddeler halinde açıklığa kavuşturalım.

A) Mümkün Oldukça Yememeniz Gerekenler

1- Pasta, poğaça, simit, yaş pasta gibi unlu mamuller.

2– Patates kızartması ve benzeri yağlı ve nişastalı mamuller.

3– Kırmızı et ve et ile yapılan diğer ürünler.

4– Çikolata, fıstık ezmesi ve tahin.

5– Yağlılık oranı yüksek peynirler.

Bunların yerine, mümkün oldukça tüketmeniz gereken ürünler ise; salatalık, lahana, sulu yemek pişiril ilebilen yeşil bitkiler, başta elma olmak üzere meyve çeşitleri, kalori değeri düşük olduğunu öğrendiğiniz her türlü gıda ve mümkün oldukça yağsız kıvamda yoğurt ve ceviz, badem, fındık gibi kuruyemişler. Kuruyemişler tok tutması etkisinden de faydalanabilmek için tercihen aç karna ve bir avucu geçmemek kaydıyla tüketilmelidir.

B) Mümkün Oldukça Yapmanız Gerekenler

1- Günde en az kırk beş dakika, kalbinizde çarpıntıya sebep olmamak kaydıyla hızlı tempoda yürüyüş.

2- Dışarıda yürüyüş yapamadığınız zamanlarda ve içerisinde bilinçli bedensel hareketler.

3- Açık havada yürüyüş yaparken veya evinizde bedensel hareketler yaparken mümkün oldukça su tüketimi.

4- Yürüyüş ve diğer bedensel hareketler sonrası terliyor olmaya ve sonrasında duş almaya özen göstermek.

5- Üzüntüsüz, stressiz ve gürültüsüz bir hayattan uzak kalmaya çabalamak metabolizmanızın hazmetme yeteneğine olumlu etkide bulunacaktır.

Sürekli olarak oturulan, saatlerce oturduğunuzdan yerden hiç kalkmamanızı gerektiren bir çalışma şekliniz varsa muhakkak en az saatte bir on dakika kadar bu kötü çalışma şartına engel olmalı, ileride karşılaşacağınız birçok hastalıkla birlikte en önemlisi olan kalp hastalığını önlemede başrol oynamalısınız. Sürekli oturmak başta kolesterol seviyesi olmak üzere birçok konuda olumsuz sonuçlara sebep olabilmekte ve böylelikle de ciddi kilo ve kalp sorunlarına davetiye çıkarabilmektedir. Uygulayınız; hem kilo verme konusunda hem de sağlığınız konusunda memnuniyet duyacağınız sonuçlara ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu