Evlilik

Eşimden Nasıl Emin Olurum

Eşimden Nasıl Emin Olurum

Dönem dönem karşımızdaki insan ile ilgili hepimizin içine bir kurt düşer. Hatta sadece ön sezilerimizden yola çıkarak, bunların gerçek olduğuna kendimizi inandırırız. Oysa doğruluğundan emin olmadığımız şeyler için karşımızdaki insanı, hayatımızın devamını adadığımız insanı yargılamak ne kadar doğru? Evet doğru değil ama içimizdeki şüphe ile de biz nasıl devam edebileceğiz?

Eşimden Nasıl Emin Olurum Evlilik

Eşinizden Şüphe Etmeniz Gereken Durumlar

Elbette ki ortada hiçbir sorun yokken eşinizden şüphe duymuyorsunuzdur. Sizi bu duruma sürükleyecek, bu şekilde düşündürecek bir şey mutlaka olmuştur. Eşinizin bazı davranışları aslında onu ele verir. Davranışsal farklılıkları ortaya çıkmış ve bu da sizin dikkatinizi çekmiş olabilir. Kendisine, eskisinden daha fazla dikkat ediyor, telefon görüşmeleri ve iş seyahatleri sıklaşıyor olabilir. Size karşı ilgisi azalmış, evin içinde köşe kapmaca oynar hale gelmiş de olabilirsiniz. İstek ve düşünceleri değişmiş, sizi eskisi kadar umursamaz bir hal almış olabilir. Bütün bunlar elbette ki karşınızdaki kişiden şüphe duymanıza sebep olur.

Belirtilen özellikleri eşinizde fark ediyorsanız, kafanızın karışması kesinlikle çok normal. Fakat bu belirtiler eşinizin sizi aldattığını ya da eşinizin değiştiğini gösteren belirtiler de olmayabilir. Belki de sadece dönemliktir ve gerçekten iş ile ilgili bir sorun vardır.

Eşinize Güvendiğinizi Hissettirin

Eşiniz ile ilgili kafanızda soru işaretleri bulunabilir. Sizin arkanızda durmayacak, sizi eskisi kadar sevmeyecek ya da başka bir karşı cinse yönelecek gibi tedirginliklere düşebilirsiniz. Ancak bu tedirginliklerinizi yıkmak ve eşinizi geri kazanmak yine sizin elinizde. Ona güvendiğinizi, sizi asla yarı yolda bırakmayacağını bildiğinizi hissettirin.

Çok küçük bir olayda eşinizin başkalarına yöneldiğini ya da size olan sevgisinin azaldığını düşünmeyin. Herkes zaman zaman kötü bir dönemden geçer ve bunu karşısındaki kişiye yansıtmak istemeyebilir. Kaygılarınız ısrarla geçmiyorsa gözlemci olun. Eşinizin gittiği, gezdiği yerlerden haberiniz olsun. Size karşı tutumu oldukça önemli. Size, varsa çocuğunuza nasıl davrandığını gözlemleyin. Konuşmayı da deneyebilirsiniz. Konuşun ki kullandığı cümlelerden yola çıkarak nasıl bir durumda olduğunu anlamaya çalışın.

Sorunun Kimden Kaynaklandığını Anlamaya Çalışın

Aslında eşinizden emin olamama durumu tamamen sizden de kaynaklanıyor olabilir. Kadın erkek fark etmez hepimiz hassas ve kırılgan dönemlerden geçiyoruz. Belki de öyle bir dönemdesinizdir ve kafanız karışıktır. Belki de eşiniz normal davranıyordur ama siz kendi kendinize kafanızda problem yaratıyorsunuzdur. Öncelikle hem karşı tarafı hem de kendinizi ölçün. Size bu şekilde düşündüren şeyin ne olduğunu anlamaya çalışın ve bu konu üzerinden yola çıkın.

Evet, söylediğimiz gibi eşinizde, her zaman olandan farklı bir durum varsa şüphe duymakta haklısınız. Fakat bu farklı durumların kısa bir dönem için olabileceğini, karşınızdaki kişinin tamamen masum olabileceğini göz ardı etmeyin. Belki de emin olamama durumu sadece sizin içinde bulunduğunuz ruh halidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu