Kadın

Eşimden Dayak Yiyorum Ne Yapmalıyım

Günümüzün en büyük sorunlarından olan aile içi şiddetli geçimsizlik kavramını ele alalım bugün.

Bu durum en çok bayanları etkilemektedir. Eşiniz eve geldi iş yerinde gerekli gereksiz bir tartışma yaşadığında sinirini sizden çıkarıyor olabilir. Peki ama siz ne yapmalısınız sizin suçunuz ne böyle durumlarda kadınlar eşinden şiddet yemek zorunda değildir asla buna boyun eğmeyin özellikle yeni evlenmiş çiftelere yazıyorum.

 

Yeni evlendiniz, hatta çok severek evlendiğiniz kişi ile aynı evin içine girdiğiniz zaman hayatınızı idame ettirmeye başladığınızda eşinizin çok farklı huyları olduğunu görüyorsunuz tanıdığınız adamdan eser kalmıyor. Hatta ben bu adamımı sevdim diyorsunuz? Tüm sorunlar bundan başlıyor zaten; evlendikten sonra baktınız ki eşiniz size sürekli kızıyor çekin kenara konuşun ben bunun için evlenmedim seninle deyin. En başta evlilikte yapılan anlaşmalar bir ömür boyu sürer bu yüzden en başta konuşun eşinizle ben bunu sevmem bunu yapmam bunu kaldıramam benden beklentilerin bu yönde olsun benden yapamayacağım bir şey isteme istersen de yapamazsam da bana kızmaya hakkın yok deyin.

 

Bütün bunlara rağmen evinizde her gün tartışma oluyorsa eşiniz ile birlikte destek alın eğer eşiniz kabul etmiyorsa bu durumu ki genelde kabul etmezler zaten siz gidin anlatın bir psikoloğa bu durumu yaşadığınız her şeyi anlatın size yol göstersin siz evliliğiniz içi çabalamazsanız erkekler hiç çabalamazlar.

 

Eşiniz size el kaldırdığı gün sakın susmayın susarsanız bir daha yapacaktır. Ya eşinizin ailesine haber verin ya da kendi ailenize haber verin ki eşiniz yapmış olduğu hatanın farkına varabilirsin ve bu durumu emniyete de bildirin cezası neyse onu çeksin. Yoksa eşiniz her sinirlendiğinde size el kaldırmaya çalışacaktır buna asla izin vermeyin. Unutmayın ki eşit bir ülke de yaşıyoruz bugün bayanlar da erkekler de çalışarak hayatlarını sürdürüyorlar bu yüzden asla eşiniz de olsa bir erkeğe boyun eğmeyin bir erkek asla bir kadına el kaldıramaz böyle bir hakkı yoktur.

 

Eşiniz size sürekli şiddet uyguluyorsa, sizi sevmediğini düşünüyorsanız, sizi aldattığını düşünüyorsanız ayrılmaktan çekinmeyin. Unutmayın sizin arkanızda aileniz var devletiniz var arkadaşlarınız var. Siz dayak yemek için gelmediniz bu günlere anneniz babanız sizi bunun için büyütmedi. Kesinlikle saklamayın gizli kalmasın dayak yediğiniz. Bir daha yapmaz demeyin: yapar bir kez yapan ikinci kez de yapar.

2 Yorum

  1. bende eşimden daha önce dayak yiyordum ama şimdi bir sıkıntımız kalmadı çok şükür sabrın sonu selamet oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu