Evlilik

Eşim Sürekli Sinirli

Öfke, evliliği çoğu zaman zorlayan ve bazı durumlarda bitiren psikolojik bir sorundur. Sabır ile basamakları tek tek inmek yerine öfkeyi kontrol edemeyip beşer beşer çıkmak insanın kendisini ve bazen de ailesinin tepe taklak bir şekilde yuvarlanmasına sebep olmaktadır. Özellikle de karı ve koca arasında olan öfke kronik bir hale gelmiş ise, öfke nöbetleri çok sık bir şekilde devam ediyorsa, karşılıklı olan sevginin bitmesine ve evliliklerin yavaş yavaş bitmesine neden olmaktadır. Şunu söylemek gerekir ki; şu zamana kadar öfke ile çözülen sorun görülmemiştir.

Eşim Sürekli Sinirli

Sinirin Evlilik Üzerine Etkisi

Öfke ve öfkenin sebep olduğu kötü sözler ve kaba şekilde olan davranışlar, karı koca arasındaki sevgi ve saygı bağlarını eriten en önemli unsurlardan biridir. Kişinin dengesini bozmaktadır, sağlıklı düşünmeyi engellemektedir. Kişiler öfkeli oldukları zaman yaptıklarından çoğu kez utanç duymaktadırlar. Kişinin siniri geçtikten sonra “ben ne yaptım?” diye çoğu zaman kendi kendine soru sormaktadır. Ama çoktan geç kalınmıştır. Herkesin verdiği bir örnek vardır, kırdığınız bardağı tekrar eski haline getiremezsiniz.

Sinir, eğer kişide kronik bir hal almış ise mutlaka konusunda uzman bir psikiyatriye görünmesi gerekmektedir. Bazı eşlerde bu problemi içine atmaktadır. Eşinin yapmış olduğu yanlış davranışı dile getirmeye korkmaktadır. Oysa içe atılan bu sıkıntılar, hiç beklenmedik bir zamanda daha büyük bir şekilde patlayıvermektedir.

Eşim Sürekli Sinirli

Evlilik ve Sinir Arasındaki İlişki

Bir anlık sinire kapılıp aile bütünlüğünü bozanlar olduğu gibi, sinir anında elinden kaza çıkaranlar da az sayıda değildir. Normal olarak problemsiz aile olmamaktadır aynı zamanda öfkesiz insan da yoktur. Herkesin evliliğinde sorunlar mutlaka vardır ve olacaktır da. Ama bunlar dozunda ve sınırında olmalıdır. Günümüz koşullarının getirmiş olduğu psikolojik ve ekonomik zorluklar ister istemez sinirleri yıpratmaktadır. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayan kişilerin sinirlenmesi için sadece trafik bile yeterli olmaktadır. Ama yine de güzel bir ahlak sahibi olan kişiler, sinir seviyesini yükseltmek yerine, evliliğini yürütebilmek için alttan alarak, sinirlerini kontrol etmeyi başarmışlardır. İyi düşündüğünüz zaman, hem kendinizi hem de eşinizi mutlu etmiş olursunuz. Aksi bir durum halinde kötü düşünerek sinirlenmek, evliliğin lezzetini kaçırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu