Evlilik

Eşim Sürekli İlgi İstiyor

Eşim Sürekli İlgi İstiyor

Yaşanılan aşkları uzun ömürlü kılmak ve iki insanın hayatını birleştirerek evliliğe ilk adımı atması çiftlerin en mutlu günlerinden biri haline gelmektedir. Evlendikten bir süre geçtikten sonra aşkın yerini öncelikler almakta ve eşler birbirine karşı yeterli ilgi gösterememektedir.

Hatta pek çok çift ilgisizlik nedeniyle evliliklerini dahi bitirebilmektedir. Bu nedenle eşlerin birbirine karşı ilgili ve alakalı davranmaları evliliğin devamı için çok önemli bir yere sahiptir.

İlgisizlik sorunu genel olarak erkeklerde çok daha fazla görülmektedir. Kadınlar erkeklere göre ilgili davranışa önem vermektedir. Yaşanılan ilgisizliklerden sonra kavgalar ortaya çıkması mümkündür. Genelde erkekler eşim sürekli benden ilgi istiyor diye yakınan taraftır. Eşlerin birbirilerine yeterince ilgi gösterememesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır.

Eşim Sürekli İlgi İstiyor

Mizaç

Eşiniz beklediğiniz ilgiyi size göstermiyorsa karakteri gereği böyle davranıyor olabilir. Ya da daha önceki yaşamış olduğu ilişkileri baz alarak ilgisizliğe devam ediyor olabilir.

Eşlerin daha önceki beraberliklerinde ilgi kavramı çok önemli bir yere sahip değilse ilgi ile ilgili düşünceleri yeterince gelişmemektedir. Çok sevdiği halde ilgilenmeme sorunu ortaya çıkabilir. Eşler bana ilgi göstermiyor diye üzülmek yerine anlayışlı davranmak ve ilgiyi arttırmak için çaba göstermelidir.

Öncelikler

Sürekli ilgi isteyen eş öncelikleri temel alarak bir davranışta bulunmamaktadır. Ancak çiftlerden biri önceliklerini temel alarak sizi arayıp sormayabilir. Yoğun iş hayatında herkesin önceliği farklıdır.

Eşler önceliklerini yerine getirirken sizi unutabilir. İş veya eğitim beklemeyeceği için ilgiyi öteleyebilir. Sürekli ilgi isteyen eş önceliklerinin kendisi olmasını beklerken eşlerden diğeri hayatın beklemeyeceğini düşünmektedir.

İletişim

Sürekli ilgi beklemesine rağmen aradığı ilgiyi bulamayan eşler iletişimle ilgili bir sorun olduğunu düşünebilirler.

Sürekli kavga eden ve tartışan çiftlerde eşler konuşmak istemeyebilir. Sürekli kavga ettiğiniz için eşiniz ilgi göstermek yerine konuşmayıp kavga çıkarmamayı tercih ediyor olabilir.

 

 

Aşk

Evliliğinizde bir şeyler yolunda gitmiyor ancak siz hala ilgi bekliyorsanız ciddi problemler olduğunu düşünmeniz gerekmektedir. Size olan aşkının devam edip etmemesi uzun süreli ilgisizlik ile doğrudan bağlantılıdır.

Karşı tarafın ilgisizliğinden şikayet eden eşler evliliklerinde ne kadar mutlu olduklarını ve eşinin kendisine olan aşkını bir daha düşünmesi gerekmektedir. Sizi üzmemek için aşkının bittiğini söyleyemiyor olabilir. Bu nedenle evliliğinizi gözden geçirmelisiniz.

İlgi Bekleyen Eşler Nasıl Davranmalı?

İlgisizlik nedeniyle şikayet eden pek çok eş bulunmaktadır. Eşler kendisinden sürekli ilgi beklenildiği için de çeşitli problemler yaşayabilmektedir. Bu sebeple eşlerin öncelikleri dikkate alarak her an ilgi bekleme davranışından uzaklaşması gerekmektedir.

Evlilikte ilgi bekleyen eşler zaman ve yer kavramının öneminin farkına varmalıdır.  Sürekli ilgisiz olduğunu söylemek eşinizi daha da uzaklaştıracağından davranışlara dikkat etmek gerekmektedir.

Sürekli ilgi bekleyen eşlerinden dolayı kişiler sıkılabilmekte ve ne yapacağını bilemez hale gelebilmektedir. Bu sebeple eşler karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış ile bu durumu atlatmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu