Evlilik

Erkeklerin Evlilikten Bekledikleri Nelerdir?

Erkeklerin Evlilikten Bekledikleri Nelerdir?

Kadın ve erkekler arasında yaşanan en büyük sorunlardan biri de erkeklerin evlilikten beklediklerini bulamamasından kaynaklanmaktadır.

Kadınlar erkeklere göre daha duygusal ve ayrıntıcı olduğu için kadın ve erkeklerin evlilikten beklentileri her zaman farklılıklar gösterebilmektedir.

Erkeklerin Evlilikten Bekledikleri Nelerdir?

Erkeklerin Eşlerinden ve Evliliklerinden Bekledikleri

Erkeklerin evlilikten beklediği temel şeylerin başında; huzur, ilgi, güven, arkadaşlık, özgürlük, düzen, seks ve çocuk bulunmaktadır. Erkeklerin evlilikten beklentileri bunlarla sınırlı değildir. Birçok şeyi bekleyen erkekler genel olarak evliliğe bakış açılarını bu unsurlarla tanımlamaktadır.

Kadın ve erkek arasında yaşanan sorunların temeli iki tarafın evlilikten beklentilerinin birbiriyle uyum göstermemesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Erkek ve kadınların evlilikten beklentilerinin faklı olmasının yarattığı sorunlar oldukça büyük olabilmektedir.

Erkekler evliliklerinde eşleriyle hem eş hem de sevgili olarak kalmak ister. Düzen ve huzur isteyen erkekler özgürlüklerinden ödün vermek istemezler.

 

Eşinizin Yeterliliğine İnanmalısınız

Tüm erkekler eşlerini korumak ve ihtiyaçlarını karşılamak için çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kadınların eşlerine ihtiyaçlarını karşılamak için kendilerinin yeterli olduğunu hissettirmeleri çok önemlidir.

Ayrıca kadınlar eşlerinin her zaman yanında olduğunu hissettirmeli ve onu her zaman desteklediğini göstermelidir.  Kadınların eşlerine bu şekilde davranması erkeklerin kendilerine güvenmesine ve elinden gelenin daha iyisini yapmasına zemin hazırlayacaktır.

Anlayışlı Olmalısınız

 

Evlilikte erkeklerin eşinden beklediği temel davranışların başında anlayış gelmektedir. Kadınlar eşlerine fırsat bulduğu zaman onu anladığını dile getirmeli ve hareketleriyle anlayışlı olduklarını belirtmelidir.

Kadınların anlayışlı davranması erkeklerin evlilikten beklentilerini büyük oranda karşılayacak ve erkeklerin eşine olan sevgisi artarak aralarındaki bağ gitgide güçlenecektir.

Başarılarını Takdir Etmelisiniz

Birçok erkek kendisinin takdir edilmesini ve başarılarının her fırsatta dile getirilmesinden büyük bir zevk duyacaktır.  Bayanların eşine iltifatta bulunması ve onun ruhunu okşaması erkekleri çok mutlu edecektir.

Ona yakışıklı ve güçlü olduğunu söylemeniz onu son derece mutlu edecek ve sizinle daha fazla zaman geçirmek isteyecektir.

 

Erkekleri Kabul Edin

Erkekler eşlerinin kendilerini değiştirmeye çalıştıklarında sinirlenirler. Kendilerini olduğu gibi kabul etmeyen eşlerinden uzaklaşmak ve hatta kaçmak isterler.  Ancak bayanlar eşlerini değiştirmenin mümkün olmadığının farkına varmalı ve eşlerini olduğu gibi kabul etmelidir.

Erkeklerin evlilikten en büyük beklentisi kendisini olduğu gibi kabul eden eşleridir. Kadınlar eşlerinin onaylamadığı hareketleri ola da bu durumu ona tatlı dille anlatmaya özen göstermelidir.

Lafı Uzatmamalısınız

Erkekler yorgun olduğu zaman eşlerinin sürekli konuşmasından rahatsız olurlar. Bu nedenle erkeklerin yorgun olduğu veya önemli bir işle ilgilendiği zaman konuşmamaya ve söyleyeceklerini ertelemeye özen göstermelidir.

Kadınlar söylemek istediklerini söylerken konuyu uzatmamalı ve direk olarak ne anlatmak istediğini dile getirmelidir. Net olmanız ve lafı uzatmamanız halinde eşiniz sizi ilgiyle dinleyecektir.

Zaten merak ettiğinde size konuyla ilgili sorular soracaktır. Bu nedenle sevgi ve ilgi bekleyen erkeklere lafı uzatmadan anlayışlı bir şekilde söylemek istediklerinizi söylemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu