Moda

En Trend Perde Modelleri

En Trend Perde Modelleri

Son zamanlarda hemen hemen her evde görebileceğiniz perdeler kanat model ev dekorasyonunda vazgeçilmez hale geldi. Hanımların vazgeçilmezi ev dekorasyonu tabi ki camlarımızdaki renk renk ve evin diğer eşyalarına uyumlu perde ve tüllerle tamamlanmaktadır. Odanın şekli ve büyüklüğüne göre kanatlar tek veya çift kanat olarak tercih edilebilmektedir.

En Trend Perde Modelleri

 

Son Trend Kanat Şeklinde Tüller

Tül kullanılarak tasarlanmış modeller şuanda tercih edilmektedir. Kumaş kullanılmayan bu modele kruvazeli tüller daha yaygın kullanılır. Kruvaze perde veya tüller iki çeşittir; manuel sistem ya da mekanizmalı sistemler bulunmaktadır. Manuel kruvaze perdelerde iplerle tutturulan perde hep aynı hizada kalır.

Mekanizmalı kruvaze perdeler ise daha işlevsel mekanizması yardımı ile sağa ve sola açılarak istenilen şekil verilebilir. Tüm odalara uyum sağlayabilen modeller vardır. Özellikle manzaralı bir evde oturuyorsanız kruvazeli bir tül modeli ile manzaranıza bambaşka bir güzellik katılabilir. Desenli işlemeleri tüller tercih edilerek evlerin şıklığına şıklık katılır.

Perdelerde kullanılan boncuklar püsküller çeşit çeşit desen ve renkler evlerinize gösteriş katmaktadır. Her evde perdelerin koltuk desen ve renkleri ile uyumu vazgeçilmeyecek bir kriter olarak bakılmaktadır.

 

Artık bu kanatlar yalnızca cam ve pencerelerde değil evin farklı köşelerinde de dekorasyon ve şıklık amaçlı kullanılmaktadır. Hanımların hayal gücü ve yaratıcığını tartışmasız gösterdiği ev dekorasyonlarında kanat tül ve perdeler yerini çoktan almış durumda.

 

Işıktan hoşlanmıyorsanız yatak odanızda koyu renkte kanat perde modelleri tercih edebilirsiniz. Korkmayın! Şıklık yarışında hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz koyu renklerde harika model ve kumaşlar bulmak mümkün. Yatak örtünüzle takım yapabileceğiniz perde desenleri ile yatak odasında uyum şıklık ve konforu yakalayabilirsiniz.

 

Spor Tasarımlarda Tercihiniz Stor Perde Modeli

Tüm odalarınızda çocuk odası, mutfak, misafir odaları, balkon önlerinde kullanabileceğiniz kanat perde modelleri yanı sıra stor perde modelleri de çok yaygın kullanılmaktadır.

Özellikle işyerlerinde tercih edilen stor perde modelleri evlerde de kanat tüller perdelerinizin altına güneşlik yerine daha şık bir tasarım sağlamaktadır.  Stor perde tasarımlarında da çok çeşitler mevcuttur.

  • Düz storlar
  • Zebra storlar
  • Ahşap bambu storlar
  • Etek nakışlı storlar
  • Katlamalı stor perdeler

Bu gibi çok çeşitli storları tercih edebilir. Evinizin ve işyerinizin dekorasyonuna göre uygulayabilirsiniz. Storların mekanizmalı sistemleri sayesinde perdenizi istediğiniz ölçüde yukarı aşağı çekerek kapatıp açabilirsiniz. Zebra modeller ise mekanizmayı tamamen yukarı çekmenize gerek kalmadan perde aralıklarından gün ışığını içeri almayı sağlayacaktır.

Katlamalı Perde Modelleri

Katlamalı perde modelleri ile de farklılık yaratmak isteyebilirsiniz. Bu modelde stor mekanizmasından çekildiğinde birbiri üstüne katlanarak hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Hanımlar perdelerinizle evinize şıklık katmak fark yaratmak için faydalanabileceğiniz ufak tüyolar tercihinizi yapın ve evinizin dekorasyonuna başlayın. Evinizin her köşesi için kullanabileceğiniz hem modern hem de şık perde modelleri mevcut.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu