Ana sayfa » cilde iyi gelen vitaminler » En Sağlıklı ve Etkili Zayıflama Yöntemleri

En Sağlıklı ve Etkili Zayıflama Yöntemleri

Sağlıklı zayıflama yöntemleri ve şok zayıflama yöntemleri arasında büyük bir uçurum bulunuyor. Son zamanlarda internet dünyasında dolanan ve 1 haftada 10 – 15 kilo verdirdiğini söyleyen şok zayıflama yöntemleri aslında vücut direncini ve bütünlüğünü bozan diyetlerdir. Elbette kilo vermek pek çok kişinin hayalidir. Ancak kilo vermek uğruna sağlıktan olmak da geri dönüşü olmayan bir yola girmek demektir.

Çeşitli detoks ve kısa süreli uygulanan şok diyetler, eğer vücudun normal aktivitesini kısıtlayan perhizlerden oluşuyor ise bu durum stres, yorgunluk, uykusuzluk ve dikkat dağınıklığına yol açacaktır. Ayrıca bu zayıflama yöntemleri vücut için gerekli enerjiyi sağlayamadığından tansiyon düşüklüğü ve kas rahatsızlıklarına yol açacaktır. Bu nedenle vücudun dengesini bozmayan ve sağlıklı kilo verdiren zayıflama yöntemleri demek her zaman daha idealdir.

Evde ya da İşte Egzersiz Yapın

Zayıflama yöntemleri arasında önemli ve büyük bir yere sahip olan hareket vücudun daha hızlı yağ yakmasını sağlayacaktır. Tabi söz konusu hareket ve egzersiz olduğunda akla ilk olarak spor salonları gelebilir. Aslında spor salonuna gitmeden de egzersiz yapmak mümkündür. Örneğin klasik zayıflama yöntemleri söz konusu olduğunda ip atlama aktivitesi önerilir. Evde kolaylıkla sağlanabilen bu aktivite hem hızlı kilo vermeyi hem de selülitlerden kurtulmayı sağlar.
Eğer gününüzün çoğunluğu işte geçiyor ve eve geldiğinizde çok yorgun oluyorsanız da deneyebileceğiniz bazı egzersizler bulunuyor. Özellikle sabah saatlerinde, ofise ilk gelindiği zaman birkaç açma germe hareketi yapmak hem kalori yakmanızı sağlayacak hem de sağlıkla güne başlamanıza yarayacaktır. Hatta asansörü hayatınızdan çıkararak da egzersiz konusunda büyük ve önemli bir adım atmış olursunuz. Zayıflama yöntemleri arasında büyük bir yeri olan egzersizler aslında sağlıklı yaşamında ilk kuralıdır.

Motivasyon Yüksek Tutulmalıdır

Öncelikle hangi zayıflama yöntemleri sizlere eşlik ediyorsa etsin sürekli kilonuzu tartma alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Çünkü kilo vermediğinizi görmek sizleri pes ettirebilir ve büyük bir üzüntü yaşayabilirsiniz. Öncelikle sabırlı olunmalı ve zayıflama yöntemleri konusunda istikrarlı davranmalısınız. Unutmamalısınız ki kilo vermeye öncelikle inanarak başlayabilirsiniz.

Derin bir üzüntü ya da mutluluk yaşadığınızda bunu mideniz ile bağdaştırmaktan çekinmelisiniz. Ayrıca zayıflama yöntemleri aklınızdan asla çıkmamalı ve alkolün kalorisini her daim hesaplanmalıdır. Çay ve kahve tüketimi konusunda hassassanız kesinlikle şeker kullanmamalısınız. Ayrıca metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan yeşil çayı her zaman yanınızda bulundurmalısınız. Tabi zayıflama yöntemleri dendiğinde ilk sırada yer alan suyu es geçmemeli ve günde 1.5 – 2 litre tüketmelisiniz.

] }
1 Yorum