Evlilik

En İlginç Düğün Adetleri

Dünya üzerinde birçok farklı toplum ve bu toplumların farklı kültür, adet ve gelenekleri var. Bu adetler evlenirken de dikkatimizi çekiyor. Nasıl ki bizde kız evden çıkarken davul zurna çalıyor, geline kırmızı kuşak bağlanıyor, kına gecesi yapılıyorsa; diğer dünya ülkelerinde de birbirinden ilginç düğün adetleri ve farklı ritüeller bulunuyor. İşte dünyanın en ilginç düğün adetleri

En İlginç Düğün Adetleri Evlilik

Almanya’da düğün gecesinin sonunda evlenen çiftlere testere verilir. Çift taraflı bu testere ile evlenen eşler kereste keserler. Bu, çiftin evlendikten sonra hayatları boyunca birbirlerine yardımcı olacakları anlamına gelir. Kulağa tuhaf gelebilir ama Almanya’da hemen her geleneksel düğünde böyle bir ritüel ile karşılaşmak mümkün.

En İlginç Düğün Adetleri Evlilik

Çin’de evlenmek isteyen çiftler, dünyaevine girmeden önce astroloğa giderek haritalarına baktırıyor. Astrolog bu çiftin haritasına bakarak yorum yapıyor ve eğer ikilinin uygun olduğu yorumunu yaparsa, çiftin düğün hazırlıkları da başlıyor.

En İlginç Düğün Adetleri Evlilik

İsveç’te düğün davetinde kırmızı giymiş bir kadın görmek zordur. Çünkü kırmızı giyen kadının damatla önceden yaşadığı bir ilişki yaşadığı düşünülür. Bu nedenle İsveç’te bir düğüne katılacak kadınlar kırmızı elbise giymek pek akıllarına gelmez.

En İlginç Düğün Adetleri Evlilik

Çek Cumhuriyeti’nde evlenecek çiftler düğün salonunda pastadan önce makarna yerler. Çift, düğünde çorbalarını da tek kaşıktan yer.

En İlginç Düğün Adetleri Evlilik

Macaristan düğünlerinde düğünden önce gelini kaçırmak en önemli adetlerden biridir. Damat gelini kaçırır ve gelinin arkadaşlarını da onu kurtarmak için mücadele eder. Bu ilginç düğün adeti, dünyanın en ilginç düğün adetleri arasında yerini alıyor.

En İlginç Düğün Adetleri Evlilik

İskoçya’ya baktığımızda da ilginç bir düğün geleneği olarak düğünden bir gün önce gelinin sokağa çıkarılarak kirletildiğini görüyoruz. Baştan aşağı kirletilen gelin tüm şehri bu şekilde dolaşır. Bu, uzun yıllardır İskoç düğünlerinde önemli bir gelenektir. Bu gelenek, çiftin evlendikten sonraki mutluluklarını temsil eder.

]}
Etiketler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz AtınKapalı
Başa dön tuşu
Kapalı