Bakım ve Güzellik

En Faydalı 5 Yaşlanma Karşıtı El Kremi

Her insan doğası gereği yaşlanmaya mahkumdur. Tabi bu yaşlanma ile birlikte bizlerde izler bırakabiliyor. Alnımızda, elimizde, yanağımızda yani kısaca hemen her yerimizde kırışıklıklar baş göstermeye başlıyor. Bunu gördüğümüz zaman önlem almamız gerekiyor. Bunun içinde özellikle ellerimizin vücudumuzun diğer kısımlarına nazaran daha fazla nemli kalması gerekmektedir. Bunun sebebine bakacak olursak; yemekten önce ve sonra, tuvaletten çıktığımızda, dışarıdan geldiğimizde sürekli olarak ellerimizi yıkamaktayız ve bundan dolayı da zaman zaman elimizin nemliliği kaybolmaktadır. Bunu engellemenin en güzel yolu yaşlanmayı önleyici el kremleridir. Bu yazımızda size uygun olabilecek el kremlerinin artıları ve eksileri konusunda bilgi vereceğiz.

Faydalı El Krem Tarifleri

İlk kremimiz Retinol Anti-Aging Hand Cream. Bu kremin içerisinde yaşlanmayı önleyici vitaminler ve yeşil çay özü bulunmaktadır. Özellikle çalışan kişiler için tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi içerisinde bulunan vitaminler sayesinde yıpranan ve çatlayan elleri iyileştirdiği görülmüştür. Ayrıca içerisinde bulunan karışım sayesinde elde bulunan kırışıklıkları yok etmektedir. Vücudu oldukça beslemektedir ve yağsızdır. Her ortama götürebileceğiniz taşınabilir kutuya sahiptir.

İkinci kremimiz StriVectin-SD Volumizing Hand Cream. Bu kremin en önemli özelliği elimize hacim vermesidir. Cildimizin sıkılaşmasında çok büyük rol oynamaktadır. İlk başta belirttiğimiz elimizde ki kaybolan nemleri tekrar kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Üçüncü kremimiz Elizabeth Arden Eight Hour Moisturizer Hand Cream. Bu kremimizin en büyük özelliği ise diğer kremlere nazaran daha fazla süreli koruma ve nemlendirme sunmasıdır. Ayrıca sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Başka bir kullanım alanına baktığımızda ise yanmalara karşı da tercih edilmektedir. Tüm cilt yapıları için korkmadan kullanılabilir.

Dördüncü kremimiz Caudalie Hand And Nail Cream. Bu kremimizin içerisinde üzümden elde edilen özler ve ayrıca shea yağı bulunmaktadır. En önemli özelliği ise antioksidan olmasıdır. Bu sayede elimizde bulunan yaşlanmayı sağlayan hücreleri canlı tutmaya yardımcı olmaktadır. Hızlı bir şekilde vücuda nüfuz etmektedir. Ayrıca çok güzel bir kokuya sahiptir. Bu kremi kullanacaklar için küçük bir tavsiye vermek istiyoruz. Kuru ciltlere sahip kişilerde çok fazla etkili olmamaktadır.

Beşinci ve son tavsiyemiz Nivea Q10 Anti Aging Hand Cream. Fiyat performans bakımından diğer ürünlere nazaran daha uygundur. Ayrıca marka olarak da herkes tarafından bilinmektedir. Sertleşen cildi yumuşatma özelliğine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir