Bebek ve Çocuk

Emzirirken grip oldum, tyhlol hot kullanabilir miyim, Sulcid 375 G antibiyotik tableti içilir mi?

Grip olan anneler hangi ilaçları kullanabilir, emziren anneler gripliyken hangi antibiyotikleri içebilir?

Emziren anneler grip olabilir. Gripli bir emziren anne eğer doğru ilaçları kullanırsa sütü aracılığı ile bebeğe zarar vermeden hastalığını iyileştirebilir. Emzirirken grip olduğunuzda hangi ilaçları kullanabileceğine dair kısa soru ve cevaplarda yardımcı olmak için bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Emziren anneler grip aşısı olabilir mi?

Emzirirken annenin grip aşısı olmasında bir sakınca yoktur. Grip aşısı olabilirsiniz.

Anneler kendilerine grip aşısı yaptırırken aynı zamanda bebeklerine de aşı yaptırmak isteyebilir. Eğer bebek 6 aydan küçükse grip aşısı yapılmaz. Sadece anne yaptırabilir.

Emzirirken Sulcid 375 G antibiyotik kullanılabilir mi?

Emziren anneler için doktorlar günde 2 sefer Sulcid 375 G antibiyotik tablet kullanılmasını önerebilir. Doktorun tavsiyesi ile bu ilacı kullanmakta sakınca yoktur. Emziren annelerin kullanabileceği bir antibiyotiktir.

Emziren anneler için grip ilaçları nelerdir?

Emzirme dönemlerinde anneler grip olduklarında parasetamon veya ibuprofen içerikli ağrı kesici ilaçları kullanabilirler.

Emzirirken öksürük ve balgam için hangi ilaçlar kullanılabilir?

Emziren annede hem öksürük hem de balgam varsa doktordan onay alınarak günde tek sefer Mentopin 600 mg kullanılabilir. Fakat doğru olan doktorun ilaç yazmasıdır.

Emziren anneler tyhlol hot kullanabilir mi?

Emzirme dönemlerinde tyhlol hot kullanmakta sakınca yoktur. İçilebilir.

Emziren anneler grip için ne yapabilir?

Emzirme dönemlerinizde gripten muzdarip olabilirsiniz. Hastalandığınız dönemlerde burun spreyleri (Örnek: iliadin gibi) kullanmak burun açmak için en iyi yöntemdir. Bu spreyi günde 2-3 sefer burnunuza sıkıp burun yollarınızı açabilirsiniz.

Buna ek olarak;

1 bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı tuz katın ve karıştırın. Günde 1 sefer burnunuza çekin ve sümkürün. Burun kanallarınızı açacaktır. Yine bitkisel çaylar içilebilir ve sabahları günde 1 sefer aerius gibi hap içilebilir.

Bitki çayları boğazlarınızı yumuşatacak ve nemli kalmasını sağlayacaktır. Bitki çaylarınızı yatmadan önce sıcak içerseniz gece terleyerek hastalığı daha kısa sürede yenebilirsiniz.

Not: İlaçlarınızı alırken doktora sormayı ihmal etmeyin. Çeşitli makaleler okuyarak dolapta bu ilaçtan vardı güvenliymiş alayın içeyim demeyin. Bebeğinize veya size sakıncalı durumlar yaratabileceğinden uzman önerileri önemlidir. Hem kendi hem de bebeğin sağlığını düşünmelisiniz.

Emziren anneler için faydalı diğer bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu