Hamilelik - Gebelik

Emzirirken gebelik testi, emzirirken hamile kalinirmi, emzirirken hamile kalmak sütü bozar mı

Emzirirken gebelik testi, emziren annelerde hamilelik belirtileri, emzirirken adet gecikmesi

Emzirirken hamilelik nasıl anlaşılır, emziren anne hamile olduğunu nasıl anlar? Emziren annelerde doğurganlık seviyesi azalmaktadır. Doğumdan sonraki dönemde laktasyon amenoreden kanyaklı olarak azalmak görülür. Normal kabul edilir. Emzirirken hamilelik yaşayan yani emzirirken hamilelik belirtileri arasında ise göğüslerde hassaslık, adetin gecikmesi, anne sütünde değişim, sabahları mide bulantısı, halsizlik gibi belirtiler hamile kaldığınızı gösterebilir.

Emziren annelerin nasıl olsa bu dönemde hamile kalmam düşüncesi yanlıştır. Garanti verilmez ve hamilelik ihtimali vardır. Eğer emzirirken hamile kalırsanı şu belirtiler görülür;

Emzirirken hamile kalmak sütü bozar mıemzirirken hamile kalınca sütün tadı değişir mi?

Evet, emziren annelerin tekarak hamile kaldıkları durumda sütün kıvamında ve tadında değişiklik olabilir. Eğer bebek sütü almak istemiyor, sütü sevmiyor ve tadındaki değişikliği anlar. Hamilelik haftaları ilerlediğinde ise bazı annelerde süt azalır. Sütün değer kaybı olmaz yani besin değeri aynıdır.

Emzirme adet gecikmesi yaparmıemzirirken adet düzensizliği yaşayanlar

Emzirirken adet gecikmesi normal mi nedir?

Hamilelik belirtileri arasında ilk belirti adet gecikmesidir. Emziren anneler ise emzirdikleri dönemde adet görmeyebilir. Yani emzirirken adet gecikmesi, emzirirken adet düzensizliği, emzirirken adet olamama gibi belirtiler kesin gebelik belirtileri arasında değildir. Yumurtlama ve doğurma dönemlerini kendiniz anlayabilirsiniz. Sıvı artışı ile yumurtlamaya hazır olduğunuzu göstermektedir.

Memelerde hassaslık, memelerin hassas olması

Eğer memenizde emzirdiğiniz dönemde hassaslık hissediyor ve göğüs uçlarınızın acıdığını hissedyorsanız hamilelik belirtisi olabilir. Meme ucu çatlaması ile bebeğin emzirme anı acısı ile karıştırmayın. Genel olarak hassaslığı anlayabilirsiniz. Emzirirken hassaslaşan memeler daha fazla olabilir.

Emziren annelerin kendini yorgun ve halsiz hissetmesi

Hamile olmasanızda emzirme dönemleri sizde yorgunluk ve halsizlik aynı zamanda stres yapabilir. Bu yagın görülen bir durumdur. Eğer emzirirken hamile kalırsanız hormonlar değişir ve daha fazla yorgunluk hissedersiniz. Protein bakımından zengin yiyecekler yerseniz daha az yorgunluk hissedersiniz.

Emziren annelerde vajina kanaması

Gebelikte 6 ve 12. haftalar arasında embriyo rahim duvarına yerleşirken kanama veya lekelenme olarak belirtiler gösterir. Emziriken hamile kalındığında bu şekilde belirti ile karşılaşabilirsiniz.

Emzirirken sabahları mide bulantısı hamilelik belirtisi mi?

Hamile kalan kadınların en sık karşılaştıkları gebeliğin ilk 3 ayındaki sabah bulantılalrıdır. Yine emzirirken sabahları mideniz kalkıyorsa kusacak gibi oluyor veya kusuyorsanız hamile olabilirsiniz ve sıkça karşılaşılır.

Emzirirken vajina sıvısının fazla akması

Emzirirken vajinadan gelen akıntıların fazla olması, önce kalın şekilde daha sonrasında ise incelip şeffaf hale gelen akıntılar gebelik belirtileri arasındadır. Gelen akıntıların şeffaf ve esnek oluşuna dikkat ederek gözlemleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu