Sağlık

Emla krem kullananlar, emla krem fiyatı, emla krem ekşi

Emla krem nasıl sürülür etkisi ne kadar sürer?

Emla kremin kullanım amacını öğrenirseniz nerede kullanmanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız. Hemen her kadın emla krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır konusunda bilgi sahibidir. Bilgi sahibi olmayanların ilk gece veya cinsel ilişki sırasında kullanılıp kullanılamayacağı ile aynı zamanda geciktirici özelliği mevcut mu sorularının yanıtını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Emla krem nedir?

Emla krem, cilde sürülen ağrı kesici gibidir. Cilt üzerine sürülerek geçici uyuşukluk etkisi yaratır. Cinsel ilişkide ağrı kesmesi olarak düşünülmesine neden olan sebebi budur. Anal seks ( Ters ilişki) veya ilk gecelerde akla uyuşturacağı ve acı vermeyeceği gelir ancak durum düşündüğünüz gibi değildir.

Emla kremi yüzeysel acıları hafifletmeye yarar. Ağda acısı, lazer epilasyon yagısı ve dövme gibi iğne ile uygulanan işlemlerin acısını gidermek/azalmak için deri üzeri sinirleri uyuşturmak için kullanılır.

#Emla krem kullanım şekli

Emlanın içerisinde Lidokain ve Prilokain maddeleri sayesinde derideki hücre zarı sinirlerinin görevini yapamamasını sağlar. Bunun sonucu hissizlik, uyuşukluk meydana gelir. Sinirlerin işlevini yitirmesi sonucu acı ortadan kalkar. Cilde yapılan yüzeysel anestezi gibi düşünebilirsiniz.

Cinsel ilişkilerde fayda etmeyecektir. Ağrı geçirme gibi özellikli değildir. Dövme acısı, ağda acısı, epilasyon gibi ağrıları ve acıları azaltmak için kullanılır.

#Emla krem fiyatı en ucuz

Kremi en düşük ve en ucuz olarak 100 TL gibi fiyattan bulabilirsiniz.

#Emla krem nasıl sürülür?

Vajina epilasyon, koltuk altı epilasyon, dövme yangısı gibi bölgelerde oluşabilecek acı için bölgenin önce temizlenmesi gerekir. Nereye uygulama yapacaksanız işlemden yaklaşık 40-45 dakika önce sürüp mümkünse streç ile kaplayarak bekletin. Silip temizledikten sonra işleme hazırsınız demektir.

#Emla krem nerelere sürülür?

Emla kremi ilk defa kullanacaksanız eğer kolunuzun iç tarafında bilek yakınlarında biryere bir miktar sürün ve 1 saat gözlemleyin. Eğer kızarıklık, tahriş, kaşıntı gibi etki vermemişse yüzünüz dahil kullanabilirsiniz. Cildiniz için göz çevresine dikkat ederek kullanın veya bir uzman görüşü alın.

Cildiniz çok hassas ise geçici kızarıklık olacaktır. Geciktirici olarak kullanılmamaktadır.

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu