Ana sayfa » Arpacık » Emin Evim Kimdir Nasıl Ev Alınır

Emin Evim Kimdir Nasıl Ev Alınır

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere emin evim kimdir, nasıl ev alınır, emin evimle ev almak mantıklı mı? bunlardan bahsetmeye çalışacağız.

Emin Evim Kimdir

Öncelikle buradan başlayalım sistemine girmek istediğiniz firmanın nereden geldiğini, ne zaman başladığını, kaç kişiyi ev, araç sahibi yaptığını ve sistemini bilmenizde çok fayda var.

Emin evimin sahibi Emin Üstündür.
Emin Evim Kimdir Nasıl Ev Alınır

Emin Üstün 1991 yılında araba sahibi olmak bi hayal gibi görünürken birkaç arkadaşı ile bir araya gelip sırayla birbirlerine araba almak için elbirliği sistemi ile araç sahibi olmaya başlıyorlar. Bu sistemi 1992 yılında biraz daha geliştirerek Emin Otomotivi kuruyor. Elbirliği ile araç sahibi olmanın sistemini düzenleyen ve hayata geçiren Emin Üstün 1994 yılında ilk 30 kişilik çekiliş sistemi ile herkesi araç sahibi yapmaya başlıyor. Bunu Türkiye’ye duyurmaya başaran Emin bey sistemi büyüttükçe büyütüyor. Tabi herkesin işi istediği gibi ilerler mi o dönemlerin faizsiz araç sahibi olma sistemini kuran Emin beyin bu başarılı davranışı birilerini rahatsız ediyor. 1997 yılında kriz döneminde Emin Evimi karalama çalışmaları başlatıyorlar, kara listelere alınıyor, yalan haberler meydana geliyor. Emin evim o dönemde ne krizden etkileniyor ne karalamalardan etkileniyor. Bütün bu olayların üzerine emin evim daha sağlam adımlar atarak daha da güçleniyor. 1991 yılından günümüze kadar binlerce kişiyi araç ve ev sahibi yapan emin evim bununla da yetinmeyerek bir çok alanda yeni sektörlere de imza atmayı unutmuyor.

Emin evim sadece ev ve otomobil üzerine çalışan bir firma değildir. Emin evimin Emin Enerji, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Sigorta, Emin Otomotiv 2. El, Emin Mağaza, Emin turizm gibi firmaları bulunmaktadır.

Emin Evimin Sistemi Nedir

Sistem; faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, istediği yerden, istediği şehirden, istediği gayrimenkülü alabilmeyi sağlayan imece ve yardımlaşma sistemidir. Diğer adı elbirliği sistemidir.

Emin Evimden Nasıl Ev Alınır

Emin evimden ev almanın üç farklı sistemi vardır.

1. Çekiliş sistemi: Çekilişe katılarak ev sahibi olmanın birinci sistemidir.

2. Vade Ortası Sistemi: Peşinat vermeden vadenin ortasında evin teslim edildiği sistemdir.

3. Peşinatlı Erken Teslim Sistem: Peşinatı olan kişilerin evini daha erken alacağı teslim tarihini kesin olarak bildiği sistemdir.

Çekiliş Sistemi Nasıl Oluyor

Emin Evim Kimdir Nasıl Ev Alınır

Öncelikle hangi sisteme girmek isterseniz ilk yapmak istediğiniz almak istediğiniz gayrimenkülün fiyatını belirlemek. Örneğin yüz yetmiş bin, Emin evimde 200 aya kadar vade olanağı mevcuttur bunu siz ödemegücünüze görebelirlersiniz.
Çekiliş sisteminde ödeyebileceğiniz vadenize göre ev sahibi olmak için bir gruba dahil oluyorsunuz ve yapılan çekilişten sonra her ay bir kişi ev sahibi olacak şekilde yardımlaşma sistemi uygulanıyor. Çekilişler noter huzurunda gerçekleştiriliyor. Peki ama herkesin merak ettiği soru ilk çekilişte çıkmadı, ikinci de çıkmadı, üçüncü de çıkmadı ev alanlarla almayı bekleyenler arasında bir haksızlık olmaz mı? Buna da güzel bir çözüm getiren emin evim sistemi kira yardımı olarak ev sahibi olanlardan taksitlerine bir miktar daha ekleyerek diğer çekilişle ev sahibi olmayı bekleyenlerin ödemelerinden biraz eksiltiyor. Böylelikle eşitliği de sağlamış oluyor.

Vade Ortası Sistemi Nasıl Oluyor
Emin Evim Kimdir Nasıl Ev Alınır

Bu sistemde ister peşinat vererek ister hiç peşinat ödemeden, sadece organizasyon ücretini ödeyerek belirlediğiniz miktarın tam yarısını ödediğiniz ay evinizi alabilirsiniz. Örneğin 200 bin liralık ev almak istiyorsunuz, peşinat vermediniz sadece firmanın sizden aldığı organizasyon ücretini ödediniz. Taksitlerinizi belirlediniz her ay 1000 TL ödeme yapıyorsunuz. 100 bin tl yi ödediğiniz ay yani 100. ayda evinizi alabilirsiniz. Bu sistemde çekilişe katılmıyorsunuz ödemenizde siz istemediğiniz sürece bir artış olmuyor.

Peşinatlı Erken Teslim Sistemi Nasıl Oluyor
Emin Evim Kimdir Nasıl Ev Alınır

Bu sistemde ise yine aynı almak istediğiniz evin değerini beliyorsunuz. Elinizde ki birikmiş paranızı peşinat olarak verdikten sonra emin evime ödeyebileceğiniz taksit tutarını söylüyorsunuz ve emin evimin belirlediği tarihte yani almak istediğiniz paranızın yarısını ödedikten sadece bir ay sonra ev sahibi oluyorsunuz. Bu sistemde çekilişe katılmıyorsunuz ödemenizde siz istemediğiniz sürece bir artış olmuyor.

Bu üç sistemi sizlere araştırıp alanlardan öğrenip aktarmaya çalıştık. Buraya kadar herşey çok güzel okudunuz sisteme karar verdiniz. Peki ama taksiti ödeyemediniz ne olacak? biraz da bundan bahsedelim

Emin Evim Sistemine Girdim Taksitleri Ödeyemeyecek Duruma Geldim Ne Yapmalıyım

Emin evim bu sistemi ilk kuran ve geliştiren tecrübeli bir firma olduğu için herşeyi düşünmüş sizlerin iyi günlerini de kötü günlerini de düşünerek sistemi geliştirmiştir.

Taksitinizi ödeyemeceğiniz durumlarda; firma size taksit tutarınızı düşürmenizi öneriyor. Ancak düşük taksit tutarınızı da ödeme durumunuz olmadığında taksit dondurma seçeneği ile size yardımcı oluyor. Örneğin işten ayrıldınız ya da beklemediğiniz bir maddi durumla karşılaştınız? 3 ay ödeme yapamayacaksınız bu durumda da size kolaylık sağlamak için ödemenizi sizin istediğiniz süreye kadar donduruyor. Bu durumun maddi açıdan kesinlikle bir zararı söz konusu olmuyor. Sadece almak istediğiniz evinizi uzattığınız süre kadar geç alıyorsunuz.

Bunu da beğenmediniz bu sistemden ayrılmak istiyorsunuz. Ev almaktan vazgeçtiniz yatırmış olduğunuz para size üç ay, altı ay arasıbda belirlenen bir tarihte iade ediliyor. Kesinlikle yatırmış olduğunuz taksit tutarlarında bir azalma söz konusu değildir, sadece ve sadece firma sizden almış olduğu organizasyon ücretini iade edemiyor. Bunu da bir örnekle anlatmak gerekirse; Sisteme kayıt oldunuz organizasyon ücreti olarak da misal 4 bin tl verdiniz ve daha sonra toplamda 60 bin liralık taksit ödediniz ev almaktan vazgeçtiniz, firma size 60 bin liranızı kısa bir süre de ödüyor.

Firmadan nasıl ev sahibi olacağınızı, nasıl bir firma olduğunu, güvenirlik derecesini, artı ve eksileriyle hepsini anlatmaya çalıştık sizlere. Umarım bu faizsiz ev alma sistemiyle kredi çekmeden, almak istediğiniz ev miktarının iki üç katını bankaya yıllarca ödemeden ev sahibi olursunuz.

] }
Henüz Yorum Yok