Güzellik

Elbiseye Göre Makyaj

Elbiseye Göre Makyaj

Zarif, özel ve asil bir duruş sergilemek için elbise kadar elbiseye uygun makyajın seçilmesi de büyük önem taşımaktadır.

Saç, makyaj ve elbisenin bir bütünlük oluşturması çok önemlidir. Bu nedenle hangi elbiseye hangi makyajın gidebileceğini bilmek ve uygulamak gerekmektedir.

Elbiseye Göre Makyaj

 

Koyu Renk Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Siyah, füme veya lacivert gibi koyu renk elbise giyecek olan bayanların sakin ve sade bir göz makyajı uygulaması gerekmektedir.

Gözlerinizde sade bir makyaj uygulayacağınız için dudaklarınızda koyu renk bir ruj tercih etmeniz uygundur.

Göz makyajınızın doğala yakın olması, dudaklarınızın da koyu renk olması size feminen bir hava katacak ve tüm ilginin dudaklarınızın üzerinde toplanmasına yardımcı olacaktır.

Taşlı Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Taşlı elbise tercih edecek bayanlar taşların tonunda ışıltılar kullanarak taşların yüzüne yansımasının izlerini makyajında ortaya çıkarabilir. Ancak yapacağınız makyajda kullanacağınız ışıltıların yansıma olarak kalması çok önemlidir.

Pullu Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Pullu, parlak ve ışıltılı elbise tercih edeceksiniz gözlerinize siyah bir kalem uygulayabilir ve elbisenizin ışıltısına uygun ışıltıları makyajınıza ekleyebilirsiniz.

Gözlere uyguladığınız yoğun makyaj nedeniyle yüzün geri kalan bölümünde hafif makyaj tercih etmeye özen göstermelisiniz. Bu makyajınız sayesinde gözler ile elbise arasında bir bağlantı kurabilmeniz mümkün hale gelecektir.

Dantel Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Dantelli elbise tercih edecek bayanların yumuşak makyaj tercih etmeleri çok önemlidir. Dantel yoğun bir görüntüye sahiptir.

Bu nedenle ağır makyajlardan kaçınmalı ve yorucu görüntünün yerine hatları iyi belirlenmiş ve pürüzsüz bir cilt ile tamamlanmış hafif bir makyaj tercih etmek çok önemlidir.

Beyaz Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Kadınların sık sık tercih ettiği beyaz renkteki elbiseler için uygulayacak makyajda keskin renkler tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Özellikle dudaklarda uygulanacak keskin renkler ve gözlerdeki hafif makyaj sayesinde bütün ilgiyi beyaz elbiseye çekmek mümkün hale gelecektir.

Yeşil Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Yeşil iddialı bir renktir. Yeşil gibi iddialı bir elbise tercih ettiyseniz ağır makyajdan uzak durmanız gerekmektedir.

Gözlerinize hafif tonlarda makyaj yapmaya özen göstermeli ve elbisenizin ön plana çıkmasını sağlamalısınız.

Açık tonlarda uygulayacağınız göz makyajınıza çok hafif yeşil bir gölge uygulayabilir ve elbisenizle bütünlük oluşturabilirsiniz.

Kırmızı Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Kırmızı bayanların çok sevdiği renklerin başında gelmektedir. Kırmızı seksi bir renk olması nedeniyle seksiliği koruyacak bir makyajın yapılması çok önemlidir.

Kırmızı elbisede makyaj anlamında iki tercihiniz bulunmaktadır. Ya gözlerinize pastel tonlar uygulayıp elbiseyle aynı ton ruj kullanabilirsiniz ya da gözlerinize ağır bir makyaj yapıp dudaklarınıza soft renk rujlar tercih edebilirsiniz.

Gümüş Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Gümüş ve gri tondaki elbiselerde dumanlı göz makyajı yapmak güzelliğinize güzellik katacaktır.

Dudaklarsa sade bir ruj veya parlatıcı kullanabilir,  gözlerinize ise dumanlı göz makyajı sayesinde büyülü bir hava katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu