Ana sayfa » Hastalıklar » Egzama nasıl çabuk geçer

Egzama nasıl çabuk geçer

Egzama Hastalığı Nasıl Geçer?

 

Deriyi kurutup kabarcık ve kaşıntıya benzer görüntüler ortaya çıkaran deri hastalığına egzama denir. Kesin egzama nedenleri de tam olarak bilinmektedir. Birçok çeşidi olan egzamaya pek çok etken de neden olmaktadır. Egzama belirtileri de çeşitlerine göre değişiklikler göstermektedir. Egzama nasıl çabuk geçer sorusuna tedaviyle denilmesi mümkündür. Egzama durumunda ciltte çeşitli rahatsızlıklar da görülmektedir. Vücutta kaşıntı, kızarıklık, ciltte kuruma, ciltte su toplaması, cildin gerginleşip çatlaması durumu da egzama da sık sık karşımıza çıkmaktadır.

 

Egzamanın Fiziksel Belirtileri

 

Egzama nedeniyle pullanan deri de çatlayan deri mikroorganizmalar da meydana gelmektedir.  Enfeksiyonlar da egzama sonucunda meydana gelmektedir. Erken egzama teşhisi de sık sık ortaya çıkmaktadır. Egzama nasıl geçer evde sorusu sık sık sorulur. Erken egzama teşhisi de oldukça önemlidir. Bacaklarda, ellerde, ayaklarda görülse de vücutta herhangi bir yerde egzama durumuna rastlanabilir. Egzama basit yöntemlerle de kontrol altına alınmaktadır.

 

Egzama Belirtileri

 
Deride su kabarcıkları da egzama olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha sonrasında kabarcıkların yerini ise kepeklenme, kabuklanmalar, ciltte kalınlaşmalar meydana gelir. Her hasta da aynı şekilde görülmese de genel anlamda aynı belirtiler görülür. Vücutta kaşıntı egzama belirtileri arasında yer almaktadır. Görünür kısımda lekeler olmasa da vücutta ki kaşıntılar egzama belirtisi olabilmektedir. Egzama tedavisinde de erken teşhis olumlu sonuçlar elde etmeye yaramaktadır. Egzama teşhisi koymak için de yama testleri ve fiziki muayeneler yapılması gerekmektedir. Yama testinde ortaya çıkan alerjenler dermatologlar tarafından da araştırılarak sonrasında teşhis konulması gerekir. Yama testinde ortaya çıkan alerjenler dermatologlar tarafından araştırılmalıdır.

Egzama nasıl çabuk geçer

Egzama Tedavisi Hakkında

 

Yama testinde hastaların sırtlarına alerjen maddelerin düşük konsantrasyonları da yapıştırılmaktadır. 48 ile 72 saat sonra açılarak da gözlenmektedir. İnsanların spor yapmaması, duş almaması gibi durumlar testi etkilememektedir. Eldeki egzama nasıl geçer sorusuna tedavi ile geçmesi mümkündür denilebilir. Kısımda sulanma, kabarma, kızarıklıklar var ise hastaların sürülen maddelere karşı alerjisi olduğu anlaşılmaktadır. Egzama kremi ile hastalığın tedavi edilmesi de mümkündür. Egzamanın kesin tedavisi olmayıp hastalıktan korunmaya önem verilmesi gerekir.

] }
Henüz Yorum Yok