Evlilik

Düğün Günü Stresleri

Düğün Günü Stresleri

Düğün, her genç kızın hayalini süsleyen en özel ve anlamlı günlerden bir tanesidir. Muhakkak ki her genç kız kendini o muhteşem beyaz gelinliğin içinde görmeyi hayal etmiş ve o günü neredeyse kafasında kurgulamıştır. Özellikle sevgiliniz varsa bunu düşünmemeniz neredeyse imkânsızdır. İlerde onunla evlenirsem adıma soyadı yakışacak mı diyen genç kızlarımız neredeyse yok denecek kadar az bulunmaktadır.

Hal böyle olunca da aylar yıllar öncesinden düğün gününü düşünen genç kızın vakit gelip çattığında strese girmemesi olanaksızdır. En güzel gelin o olmak ister ve en güzel düğün onun düğünü olmalıdır. Herkes onun düğününü konuşmalıdır. Kınasından kına kıyafetine, gelinliğinden düğününe, yemekler, içecekler, ikramlar hatta davetlilere kadar her şey mükemmel ve sorunsuz olmalıdır. Peki, nedir bu düğün günü stresleri?

Düğün Günü Stresleri

Kuaför

Şüphesiz ki düğün günü streslerinin ilk akla geleni kuafördür. Bakımımızdan hiçbir zaman ödün vermeyen biz kadınlar o gün daha da bir titiz davranırız. Saçımızdan makyajımıza kadar her şey kusursuz olmalıdır. En büyük stresler arasında gelen kuaför faktörünü elemek için daha önceden kuaförünüzü belirleyip düğün saçınızı ve makyajınızı yaptırmanızı öneririz. Daha önceden görürseniz düğün günü yeni bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Giyinme

Evet, düğün günü geldi çattı kuaföre geldin saçınızı ve makyajınızı yaptırdınız. Fakat gelinliğinizi nasıl giyeceksiniz? Kesinlikle kuaförden sonra gelen en önemli stres faktörü de gelinliği nasıl giyeceğimizdir. Yakası dar kesimli t-shirt giyen gelin kızlarımız olabiliyor. O güzel günün heyecanından ya da başka bir sebepten dolayı bunu unutabiliyorlar. Bunun için bizim size önerimiz t-shirt yerine gömlek giymeniz olacaktır. Gömleğinizi çok daha rahat çıkartıp gelinliğinizi kolaylıkla giyebilirsiniz.

Gelinliğimin Danteline Zarar Gelirse

Gelinlik seçiminde her gelin farklı zevklere göre gelinliğini seçmektedir. Kimisi bol taşlı gösterişli, kimisi sade düz, kimisi ise dantelli gelinlik modelleri tercih etmektedir. Dantelli modelleri tercih edenlerin çoğunda gelinliğim yırtılır ve modeli bozulursa endişesi sizi müthiş bir strese sokacaktır. Peki, bunun için ne yapabilirsiniz? Öncelikle düğün sırasında bunun önlemini almak çok daha zordur. Oynamaya gelenlerin size çarpması sonucu takısının takılması ya da size sarılıp sizi tebrik etmek isteyenler olacaktır onların takıları da takılabilir. Ama gelinliğinizi giymeden önce giyinmenize yardımcı olacak kişinin aksesuarlarını ve takılarını çıkartması küçük bir önlem olacaktır.

İkramlar

Gelinliğiniz, saçınız, makyajınız kusursuz ama geriye kaldı ikramlar. Evet, gelin hanımın stresi sadece kendi üzerinde değil organizasyon üzerinde de çok büyük etken. En ufak bir sorun o güzel günü berbat edebilir. Yemekler tam zamanında gelir mi, yeterli gelir mi, lezzetleri nasıl? Bu ve bunlar gibi birçok soru gelinin kafasını meşgul etmeye yeterde artar bile. Bu konuda ise size önereceğimiz tavsiye düğün günü ikram edilecekleri daha önceden mutlaka tatmanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu