GüzellikKadınSağlık

Dudak Bakımı İçin Krem Tarifleri

Dudak Bakımı İçin Krem Tarifleri

Dudaklarınız çok kuruyor ya da çok mu çatlıyor? Bunun için bir çözüm yolu bulamıyor musunuz? Dudaklarınıza tıpkı normal peeling gibi olan dudak peelingini uygulayabilir, dudaklarınızdaki ölü derilerin düzenli olarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınızdaki ölü deriler temizlenir ve soyulmalara çare bulunmuş olur fakat ya kuru dudaklar ve çatlayan dudaklar? İşte dudak bakımı için krem tarifleri;

Bunlar için bal ve kabartma tozunu kullanabilir, karıştırdıktan sonra dudaklaraınıza ovalayarak uygulama yapabilirsiniz. Bu karışım dudaklarınızı nemlendirerek kurumasını önler. Tıpkı nemlendirici kremler gibidir fakat daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bunun gibi daha birçok malzeme ile örneğin toz şeker, su ve zeytinyağı ile de bir karışım hazırlayarak dudaklarınızın nemlenerek kurumasını önleyebilir, kuruyarak çatlamasına ve soyulmasına engel olabilirsiniz.

Bunun gibi ürünlerin bileşenleri kolay bulunur ve genellikle kolay uygulanır. Bu sayede hem paradan tasarruf edebilirsiniz hem de istediğiniz zaman evdeki malzemeler ile dudaklarınız için koruyucu ve onarıcı bakım kremleri yapabilirsiniz.


Kullanışları oldukça basittir. Uygulama yöntemi genellikle ovalayaraktır ve dudakların bu kremleri benimseyip alışması gerekmektedir. Düzenli uygulandığı zaman oldukça işe yarayan sonuçlar elde edersiniz ve dudaklarınız bu rutine alıştıktan sonra daha az kurumaya ve daha az soyularak çatlamaya başlar.

Dudaklarınızın bu düzene alışması için düzenli olarak krem uygulaması yapın ve aksatmadan devam ettiğinizde ne kadar olumlu sonuçlar alacağınızı da göreceksiniz. Bu kremlerin yanı sıra zeytinyağı sürebilir ve dudaklarınız hem kurumasını önlemiş hem de dolgunlaşmasını sağlamış olursunuz. Bu zeytinyağı dudağınızda bir süre kaldıktan sonra yıkamanız da fayda var elbette ki.

Bunların yanında bir de nemlendirmesi için dudaklarınıza düzenli olarak nemlendirici kremler sürmenizde ve bu nemlendirici kremleri de karışımlarınız da kullanmanızda fayda var.

Düzenli bakımı yapılan ve derileri temizlenen dudaklar, sağlıklı dudaklardır ve insan vücudunda dikkat çeken organlardan biri de dudaklardır. Bu sebeple daima bakımlı olması ve çatlamış, kuru görüntüsünden uzak olması sizin yararınıza olacaktır.

Dudaklarınız için bal mumu, buğday ve kakaodan da bir karışım hazırlamanız mümkün ve bu karışımı da dudaklarınıza zevkle sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu