Hamilelik

Doğum Sonrasında Verilemeyen Kilolar Ve Estetik Cerrahi Yöntemleri

Doğum Sonrasında Verilemeyen Kilolar Ve Estetik Cerrahi Yöntemleri

Doğum sonrasında değişen beslenme alışkanlıkları, hareket etmeme ve sezeryan doğum yönteminin tercih edilmesi gibi sebeplerle kilo verme süreci giderek zorlaşmaya başladı. Doğum sonrasında kilo vermekte zorlanan anneler hem psikolojik hem de fizyolojik yönden çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır.

Doğum kilolarını kolay bir şekilde verebilmek için normal doğum seçilmelidir. Kadınların göbek bölgesinde simit görünümün ortaya çıkması, çatlak ve sarkmaların meydana gelmesi nedeniyle pek çok kadın kilo vermenin zorluklarıyla karşı karşıya kalıyor.

Özellikle değişen beslenme alışkanlıkları, hareketsiz kalma, zorlu çalışma koşulları ve sezeryan doğumun yaygınlaşması gibi pek çok sebep kadınların doğum sonrası kilolarını vermeyi zorlaştırıyor.

Doğum Sonrasında Verilemeyen Kilolar Ve Estetik Cerrahi Yöntemleri

Doğum Sonrası Estetik Cerrahi Yöntemlerinin Tercih Edilmesinin Nedenleri

Bir türlü aldığı kiloları veremeyen bayanlar kilo vermek adına her yolu denemektedir. Doğum sonrasında alınan kiloları verebilmek adına sağlıklı beslenmek ve egzersizler yapmak gerekmektedir.

Ancak bazı kadınlar ne kadar çabalarsa çabalasın istediği kiloya bir türlü ulaşamamaktadır. Yaşadığı fiziksel değişim sonrasında bayanlar aldığı kilolara ve görüntüsüne ayak uydurmakta zorlanıyor.

Doğum Sonrasında Uygulanan Estetik Cerrahi Yöntemleri Nelerdir?

 

Pek çok bayan doğum sonrasında yaşadığı fiziksel sorunlar nedeniyle estetik cerrahi yöntemleri tercih etmektedir.  Doğum sonrası estetik cerrahi yöntemlerini uygulamak için bir süre beklenmesi gerekmektedir.

Doğum sonrasında meydana gelen hormonal değişimlerin hemen sonlanmaması nedeniyle estetik cerrahi yöntemler için bir süre beklenilmesi doğru bir yaklaşım olacaktır. Estetik operasyonlar için hormonal değişimlerin sonlanması ve doğum öncesi duruma geçilmesi söz konusu olmalıdır.

Doğum sonrası en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyonlar arasında; meme küçültme ve dikleştirme ile karın germe ameliyatları bulunmaktadır. Doğum sonrası estetik operasyon yaptırmak isteyen bayanlar doğumdan en az bir sene sonra estetik ameliyatı düşünmelidir.

Meme Küçültme ve Meme Dikleştirme Estetiği

Birçok kadın annelik duygusunu tattıktan sonra veremediği kilolarla başı derde girmektedir. Kilonun yanı sıra emzirme sırasında göğsü büyüyen pek çok kadın göğsünün eski formuna kavuşmaması ve sarkması gibi sorunlar nedeniyle meme küçültme ve meme dikleştirme estetiği yaptırmaktadır.

Ayrıca içi boşmuş gibi gözüken ve sarkan göğüsler için dolgu teknikleri kullanılarak estetik operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı

Doğum sonrası kadınların çok tercih ettiği ameliyatlardan bir diğeri de karın germe ameliyatlarıdır. Karın germe operasyonları sonrasında göbek bölgesinde biriken yağ ve dokular ortadan kaldırılmaktadır.

Karın germe ameliyatları sonrasında kötü sezaryan izleri ortadan kaldırılabilmektedir. Ayrıca karın germe ameliyatları ile birlikte liposuction operasyonları birlikte de gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede bayanlar basen, karın ve bel bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmaktadır.

Karın germe ameliyatlarıyla birlikte liposuction operasyonlarının birlikte gerçekleştirilmesi kadınların güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Bayanlar uygulayacakları estetik operasyonların çeşidi ve zamanına göre tekrar hamilelik planı yapabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu