Bakım ve Güzellik

Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi? *2020

Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?

Doğum kontrol hapı saç çıkarır mı, doğum kontrol hapları konusunda doğru bilinen bazı yanlışlar vardır. Hemen her aile bireyinden birinde saç dökülme sorunu kadın veya erkeklerde sürekli olmasa bile dönemsel olarak görülür ve doğal olarak saç dökülmesine çare arayışına iter. Bu yazımızda doğum kontrolü için kullanılan ve sıkça sorulan şu sorulara yanıt vereceğiniz; doğum kontrol hapı şampuana nasıl katılır, erkeklerde saç çıkarır mı sorularınızın işte yanıtı;

Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı?

Doğum kontrol hapı hakkında yanlış bilinenlerden biri saç çıkarmasıdır. Hapın saç çıkarma etkisi yoktur. Yani doğum kontrol hapı kullanarak, şampuana katılarak, karışım veya direk sürülmesi ile dökülen saç geri gelmez. Aklınıza şu soru gelebilir; madem çıkarmıyor o zaman neden doğum kontrol hapı saç çıkarıyor dedikodusu dolaşıyor. Bunu iki sebep olarak düşünebilirsiniz;

1. sebep; hapın ticari satış hacmini arttırmak,

2. sebep; özellikle kadınlarda ilaçların yan etkisi olarak kıllanma oluşu

ilaçların yan etkileri arasında kıllanma, kıl çıkarma gibi belirtiler oluşabiliyor. Bu sebeple kullanılan haplardan dolayı saç çıkarmaya etkisi olabileceği düşünülebiliyor.

Doğum Kontrol Hapı Saç Dökülmesine İyi Gelir mi? Saçı Gürleştirir mi?

 

Saç çıkarma etkisi olmayan bu hapın saçı tedavi etme özelliği vardır. Doğum kontrol hapı saç gürleştirme etkisine sahip ancak doğum kontrol hapı saç uzatma etkisine sahiptir diyemiyoruz.

Doğum Kontrol Hapı Saça Nasıl Sürülür?

 

Saç maskesi yapmak için şunları hazırlayın;

  • Doğum kontrol hapı 8 tane
  • Ezmek için malzeme
  • Organik şampuan

Tarifi:

Temiz bir bez üzerinde hapları ezin ve toz yapın. Küçük kapaklı bir kabın içerisine şampuanı ve toz hapı dökün ve iyice çalkalayıp karışmasını sağladıktan sonra 4 gün öylece bekletin. Sonrasında normal banyo düzeninde şampuanınızı kullanın.

Not: Burada geçen uygulamalar doktora sorulmadan kullanılmamalıdır. Saç maskesi için verilen doğum kontrol haplı şampuan karışımı saç çıkarmak için değil, saç dökülmesini önlemek içindir.

 

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu