Faydalı Bilgiler

Doğum Günü Süslemeleri

Doğum Günü Süslemeleri

Doğum günleri kutlama yapmak için en ideal günlerdir. Sevdiklerimizle bir arada bulunduğumuz ve sevdiğimiz kişinin sevdiği şeyleri yaptığımız doğum günü süslemeleri ve menüsü konusunda hazırladığımız bu yazımız sayesinde, siz de doğum gününüzü harika bir partiye çevirebilirsiniz.

Öncelikle yapılması gerekenler hakkında karar vermeniz gerekecektir. Yani evinizin bahçesi mi, evin içi mi yoksa dış mekanlardan bir yer mi seçeceğinize karar vermelisiniz. Ancak en ideal ve sıcak doğum günleri, evlerde aile ve arkadaşlar arasında kutlanan olduğu için, doğum günü kutlamanızı evde yaparken nelere ihtiyacınız olduğunu bilmeniz için kendinize bir liste hazırlamanız gerekmektedir.

Doğum günü süsleri, yiyecekler menüsü ve daha bir çok farklı detayla siz de ekonomik şekilde doğum günü partisi yapabilirsiniz.

Doğum Günü Süslemeleri

Doğum Günü Menüsü

Doğum günlerinin en önemli yiyeceği şüphesiz doğum günü pastası olacaktır. Doğum günü pastasını kendiniz yapabiliyorsanız, pasta malzemeleri satan bir çok yerden alışveriş yapabilirsiniz.

Ancak güvendiğiniz bir yere sipariş vermek istiyorsanız, ortalama 200  – 500 lira civarında bir bütçe ayırmanız gerekecektir.

 

Sonraki aşamada kullanacağınız yiyeceklerde, tatlılara çok yermenize gerek yoktur. Zaten pasta tatlı bir ikram olacağı için, eğer çok kalabalık bir konuk listeniz varsa, pastanın içeriğinden yapabileceğiniz süslü cupcakeler ve çocukların bayıldığı çizgi film figürleri olan kurabiyeler yapabilirsiniz.

Şeker hamuru kullanmak istemiyorsanız, marzipan kullanarak daha sağlıklı süslü kurabiyeler yapabilirsiniz.

İkramlar Listesi

İkram olarak pastanın yanına börek, salata çeşitlerinden herhangi biri, tuzlu çörek ya da içecekler yapabilirsiniz.

Özellikle erik hoşafı çocuklar için sağlıklı bir içecek olacaktır. Şeker kullanmadan kırmızı erikten yapabileceğiniz erik hoşafını soğutarak harika bir içecek yaratabilirsiniz.

Meyveler ve tuzlu cipsler de ikram edebileceğiniz doğum günü menüsünde, değişik meyvelerden süslü görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz.

Çocukların ilgisini çeken süslü yiyeceklerle, sevmedikleri sebze ve meyveleri bile yemelerini sağlayabilirsiniz.

Doğum Günü Malzemeleri

Doğum günü malzemeleri en ucuz internetten bulabilirsiniz. Bir çok değişik model ve karakterin bulunduğu konseptler ya da değişik renklerle şık bir görünüm için süslemeler olmazsa olmazdır.

Renkli balonlar, rakamlı folyo balonlar, değişik kraftsüslemeler, masa örtüleri ve hatta kişiye özel etiketlerle harikalar yaratabileceğiniz doğum günlerinizi gerçek bir partiye dönüştürmek hayal değil.

Yeni Nesil Hediyeler Köşesi

Son yıllarda doğum günleri gibi özel partilere katılanlara hediye verme modası ortaya çıktı. Bu akıma siz de ayak uydurmak istiyorsanız, değişik hediyeliklerden katılımcılara sunabilirsiniz.

Paketlenmiş kurabiyeler, kekler, küçük obje ve magnetler gibi değişik hediyelik ürünleri misafirlerinize sunabilirsiniz.

Doğum Günü Partisi Masrafı

Ortalama olarak bir doğum gününün maliyeti 400 TL ve üzerinde olacaktır. Ancak bu konuda en çok masraf pastaya yapıldığı için pastanın daha ekonomik tercih edilebileceği normal boy pastalar seçebilir ya da kendiniz yapabilirsiniz.

Bir çok sitede doğum günü pastası tarifi yer almaktadır ve bu sayede herkes kolayca pasta yapabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu