GüzellikKadın

Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir?

Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir?

Her kadın için saçları çok fazla önemli olmaktadır. Saçlara bakım yaparken, boyarken ya da kuaföre giderken oldukça hassas davranılır. Kadınlara saçları konusunda en büyük zorlukları saç boyatmak yaşatır. Zira kadınlar için saç rengine karar verebilmek oldukça zor bir iştir. Bu konuda yanlış saç rengi seçerek, dış görünüşlerine olumsuz hava katan birçok kadın bulunmaktadır.


Peki kadınlar için doğru saç rengine nasıl karar verilir diye baktığımız zaman, bu konuda öncelikle seçtiğiniz rengin, cildinizin rengi ile uyumlu olması gerekir. Bu konuda cildinizin rengiyle alakasız olan bir rengi seçmek demek, oldukça kötü bir görüntü anlamına gelecektir. Bu durum için öncelikle uzman birinden yardım alarak cilt tonunuza uygun bir renk bulun. Daha sonra o saç renklerinin kartelasına bakarak, o rengin iki ton açığı ya da iki ton koyusunu bulun ve saçlarınıza bunları uygulayın. Bu şekilde cildiniz ile daha fazla uyum yakalayacaksınız.

Bu konuda saç renginin, göz renklerine olan etkisini de kesinlikle göz ardı etmeyin. Bu konuda gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, saç renginizi de buna göre belirlemelisiniz. Örneğin, kahve renkli gözlere sahip olan kişilerin seçmesi gereken saç rengi, açık karamel ve kül kahve tonları olacaktır. Bu renkler kahve gözleri daha açık göstermeye yardım eden renklerdir. Saç boyası uygularken, doğal saç renginize yakın olan renkleri tercih etmeniz gerektiğini de asla unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu