Güzellik

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Doğallık ve güzellik bayanların en önem verdiği şeydir. Doğal güzelliğin en baş sırrı saçlardır. Saçlarımızın güzel olması bizi daha mutlu yapacaktır. Saçlar gerek boyalar gerekse stresin etkisiyle yıpranmaktadır. Saçlarımızın boyanın etkisiyle yanmasını ve yıpranmasını önlemek için saç rengini açmada doğal yöntemler kullanılmalıdır.

Saç rengini açmada kullanılacak doğal ve en etkili yöntemlerden biri papatya suyudur. Bir miktar suya bir avuç papatya atarak on ya da on beş dakika kaynatmalıyız ve soğuduktan sonra saçımıza bu suyu sürmeliyiz. Papatya suyunu saçımıza uyguladıktan sonra güneş alabileceğimiz bir yere çıkmalıyız çünkü papatya suyu sürdüğümüz saçlarımız güneşin etkisiyle daha da açılacaktır. Papatya suyu saçta çok fazla da bekletilmemelidir ve saçımızı yıkamamız gerekir. Diğer türlü saçımız zarar görebilir. Saç açmada kullanılacak doğal yöntemlerden biri de limondur.

Limon ile suyu karıştırarak saçımıza uyguladığımızda limonun içindeki asitten dolayı saçımızın renginin açıldığına şahit olabiliriz. Yine uygulanacak limonlu suyun ardından güneşe çıkmak saçların renginin açılmasında etkili olacaktır. Doğal yollarla saç açmak için kullanılacak yöntemlerden biri baldır. Su ile balı karıştırarak saçımıza sürüp biraz bekletirsek hem saçımıza besleyici bakım yapmış hem de saç rengini açmış oluruz. Bal ve limonu karıştırarak daha etkili bir yol izleyebiliriz. Karıştırdığımız bal ve limonu masaj yaparak saçımıza sürüp biraz beklettiğimizde etkilerine şahit olabiliriz. En çok yapılan yöntemlerden bir diğeri çayın posasını kullanarak saç açma yöntemidir. Bu gibi bilinebilecek basit yöntemlerle saçlarımızın rengini doğal yollarla açmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu