Güzellik

Saç Düzleştirmek, Düzleştirici Olmadan, Doğal Yollarla, Sütle Saç Düzleştirmek *2020 Yeni

Saç düzleştirmek genelde düz saçlı bayanlar kıvırcık saçtan hoşlanırken, kıvırcık saçlı bayanlar tam tersine düz saçlardan hoşlanır. Sütle saç düzleştirmek, genellikle en çok bilinen saç düzleştirmek için doğal yöntemler arasında gelmektedir. Peki şimdi saç düzleştirmek için ne yapılır sorusunu aşağıdaki bilgilerle cevaplandıralım.

Saç Düzleştirmek

Arzu ettikleri yöntemlere kavuşmak için de bir sürü kimyasal malzemelerden, yüksek ısılardan yararlanmak zorunda kalırlar. Fön makineleri, düzleştiriciler, saç maşaları, permalar bu zorlu yollardan birkaç tanesidir.

Saç Düzleştirmek, Düzleştirici Olmadan, Doğal Yollarla, Sütle Saç Düzleştirmek *2020 Yeni

Yüksek ısının saça verdiği zararı anlatmaya sözcükler yetmez elbette; saçları kırar, kurutur. Kuruyan, yeterince neme ulaşamayan saçlar zamanla koparak dökülür. Zaten herhangi bir sağlık sorununuz yoksa dökülen saçın sebebi araştırılacak olursa karşımıza çıkacak ilk sebep elbette saç düzleştirici, şekillendirici makineler gelir yani yüksek ısı. Yinede güzelliğine düşkün bayanlar bu zararı göz ardı ederek saçlarını saç düzleştirici ya da fön makinesi ile düzleştirmeye devam etmektedirler.

Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek

Isı kullanmadan saç düzleştirmek kıvırcık, dalgalı saçlar için mümkün müdür? Elbette bunun çözümü vardır. Hindistan cevizi sütü bu uğurda akla ilk gelen çözümdür. Limonla karıştırılıp, soğutulup ardından saça uygulandığında saçın zamanla düzleştirildiği görülür. Elbette bitkisel yöntemlerin etkisini gözlemleyebilmek için devamlılık şarttır.

Saç Düzleştirmek, Düzleştirici Olmadan, Doğal Yollarla, Sütle Saç Düzleştirmek *2020 Yeni

Diğer önemli çözüm süttür. Yarım bardak süt kaynatılır ve soğutulur ardından saça uygulanır. Devamlılık sağlandığı takdirde saçın düzleştiği görülür. Jajoba yağı da saçı düzleştirmekle kalmaz, nemlendirir, saç dökülmelerine yüksek oranda çözüm getirir. Özellikle saç uçlarına masaj ile birlikte uygulandığında saçta meydana gelen kırıklara fayda sağlayacaktır. Düzenli kullanım önemlidir.

Saç Düzleştirmek Erkek

Erkekler için kıvırcık saçı düzleştirmek saça tam bir meydan okumadır. Kendinizi bir ringin içinde hayal edin, şimdi başlıyoruz. Daha pürüzsüz ve daha iyi görünmek istiyorsanız, kıvrımlarınızı düz hale getirmek için saç kurutma makinesi kullanmayabilirsiniz. Bunun yerine size tavsiyem, saç düzleştirici kullanmanızdır. Unutmadan saçınız kısa olsa bile her şekli verebilirsiniz. Kıvırcık saçlar kuru olmaya oldukça meyillidir, bu nedenle saçlarınızı her zaman nemli tutmanızda fayda var. Zorlu bir süreç gibi gelebilir fakat bir kaç pratikten sonra bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Saç Düzleştirici Tarak

Sevgili arkadaşımız Gökçe Gülşen sizlere saç düzleştirici tarak ile ilgili bir video hazırlamış. Bence izleyin derim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu