GüzellikKadınSağlık

Doğal Diş Beyazlatma, Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri, Förmülü *2020 Güncel Sağlık

Doğal diş beyazlatma tedavisi, hepimizin bildiği gibi basit ve etkilidir. Önemli olan doğal diş beyazlatma yöntemini doğru uygulayabilmektir. Evde doğal yollarla diş beyazlatma bütçenize katkı sağlamakla kalmayacak, covid-19 virüsü yüzünden sokağa çıkmayan insanlar evde diş beyazlatma uygulaması ile sağlıklı gülüşlere kavuşacaklardır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Beyaz ve parlak dişler her anlamda insanların dış görünüşüne artı bir hava katmaktadır. Diş macunu ve diğer ürünler haricinde, ev ortamında doğal bir şekilde de dişlere beyaz bir görüntü vermek mümkündür. Ancak bunları da dikkatli kullanmakta fayda var. Kullandıktan sonra dişlerinizle herhangi bir ağrı veya şikayetiniz varsa, geç kalmadan doktorunuza gitmenizi tavsiye ederim. Burada sizlere verdiğim bilgiler benimde kullandığım yöntemlerdir. Temkinli olmamın Sebebi ise her insan birbiriyle aynı olmadığıdır.

Doğal Diş Beyazlatma, Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri, Förmülü *2020 Güncel Sağlık


Çilek ile Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Yöntemleri arasında en öne çıkan yöntem çilektir. Çilek özellikle içerisinde yer alan enzim malik asitler sayesinde dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Bakıldığı zaman diş macunlarının yapısında da çileğin yer aldığını görmekteyiz. 1-2 adet çileği ezerek, püre haline getiriniz. Bu çilek ezildikten sonra macun kıvamına gelecektir. Tıpkı diş fırçalar gibi, bu çilekle dişlerinizi fırçalayın. Dişleriniz bu yöntemle son derece beyaz bir görüntüye kavuşacaktır. Ancak bu yöntemi belli aralıklarla yapmak gerekir. Sık sık bu uygulamayı yapmak diş minesine zarar verebilir. Bunun nedeni de, çileğin yapısındaki asitlerdir.

Tuz ile Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma konusunda etkin olarak kullanılabilecek ürünlerden birisi de tuzdur. Anti bakteriyel özelliği ile ön plana çıkan tuz, iyi bir temizleyicidir. Dişlerinizi fırçalarken macununuza bir parça tuz ekleyebilir ve dişleri bu şekilde fırçalayabilirsiniz. Tuz özellikle aşındırıcı özelliği nedeniyle dişler üzerindeki kalıntıların giderilmesine de çok yardımcı olur.

Havuç ile Diş Beyazlatma

Kullanımı çileğe benzeyen ve dişleri beyazlatma konusunda çok etkili olan bir diğer yöntem de havuçtur. Havucu tıpkı çilek gibi püre haline getirerek, macun kıvamına gelen havuçla dişlerinizi fırçalayın. Havuç diş beyazlatma konusunda ekstra bir madde içermez ancak özellikle sert yapısı nedeniyle dişlerin yapısını temizler.

Dogal Dis Beyazlatma

Şule KARAOK arkadaşımız evde diş beyazlatma ile ilgili güzel bir video hazırlamış Keyifle izlemenizi diler, sağlıklı günler dilerim.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu